Zima to okres szczególnie trudny dla skóry twarzy. To czas, gdy buzia jest narażona na trudne warunki atmosferyczne, na nieustanne zmiany temperatury oraz na długą ekspozycję na dojmujący mróz i wiatr. Bez dobrze dobranych kosmetyków trudno zachować jej dobrą kondycję oraz młody wygląd. Tłusty krem ochronny i mocno nawilżający krem do twarzy wybrane przypadkowo też nie spełnią swojego zadania. Sprawdź, jak perfekcyjnie wyposażyć zimową kosmetyczkę.

Oczyszczanie twarzy

Choć może to wydawać się nieprawdopodobne, to zimą skóra traci znacznie więcej wody niż latem. Wpływ na to mają nie tylko niskie temperatury panujące na zewnątrz, ale także ciągłe przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach o niedostatecznej wilgotności. Cała pielęgnacja skóry musi się więc obracać wokół ochrony skóry przed nadmierną utratą wody oraz przed fatalnymi skutkami częstej zmiany temperatur.

Chronić skórę trzeba już na etapie jej oczyszczania. Zimą koniecznie trzeba zrezygnować z żeli do mycia twarzy. Ich miejsce powinny zająć mleczka kosmetyczne lub płyny micelarne. Obydwa rodzaje preparatów znakomicie oczyszczają twarz, radząc sobie nawet z wodoodpornym makijażem. Tak przygotowana twarz gotowa jest na kolejny krok. Należy uważnie dobrać, zarówno tłusty krem ochronny do stosowania na dzień, jak i mocno nawilżający krem do twarzy, który powinien być aplikowany  zawsze przed snem.

Ochronny i mocno nawilżający krem do twarzy

Zimą twarz należy oczyszczać dwukrotnie w ciągu dnia – tradycyjnie wieczorem oraz tuż po przebudzeniu. To ułatwi skórze przyswajanie cennych składników zawartych w kremie do stosowania w ciągu dnia i da im szansę lepszej ochrony skóry przed często ekstremalnymi, zimowymi warunkami atmosferycznymi. Rano zawsze należy używać tłustego kremu ochronnego, który w swoim składzie powinien zawierać ceramidy, glicerynę albo kwasy tłuszczowe wspierające ochronę skóry przed utratą wody. Krem powinien zawierać także składniki odpowiednio dobrane do potrzeb skóry, a także filtry UV, które ochronią skórę przed ostrym, zimowym słońcem.

Mocno nawilżający krem do twarzy może być oparty na ekstrakcie z korzenia żeń-szenia, bo warto wykorzystać jego fenomenalne właściwości. Żeń-szeń poprawia mikrokrążenie, dzięki czemu skóra jest znacznie lepiej odżywiona i dotleniona. Aktywnie wspomaga odbudowę naturalnej warstwy ochronnej skóry, zapobiegając także nadmiernej utracie wody.

Balsamy do ust

Usta bardzo źle znoszą niskie temperatury i lodowaty, zimowy wiatr. Ich delikatna skóra jest bardzo narażona na wysuszenie, bo nie ma w niej żadnych gruczołów łojowych. Musi zatem być wspomagana przez odpowiednie preparaty kosmetyczne, zawierające naturalne olejki, co doskonale je nawilży i zapobiegnie ich pękaniu czy pierzchnięciu. Balsam powinien mieć w swoim składzie także dobry filtr UV, który ochroni usta przed szkodliwym promieniowaniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here