Wyposażenie wnętrza w dodatki to niezwykle ważna kwestia, aby pomieszczenie prezentowało się stylowo i modnie. W co zaopatrzyć mieszkanie, by wyglądało efektywnie i spójnie z resztą mebli? Czy istnieją uniwersalne dodatki, które pasują do każdego rodzaju wnętrza?

Obecność żywych kwiatów to must have każdego pomieszczenia, bowiem nie istnieje bardziej uniwersalny dodatek, który w znaczny sposób może ozdobić wnętrze. Jakie kwiaty będą najlepszym rozwiązaniem? Ważna jest przede wszystkim ich trwałość, ponieważ wymienianie bukietów co dwa dni może w negatywny sposób wpłynąć na budżet domowy. Okazuje się, że tulipany w bukiecie mogą być bardzo trwałymi kwiatami! Jak o nie dbać, by długo cieszyć się ich obecnością w domowym zaciszu?

Na trwałość najpiękniejszych wiosennych kwiatów jakimi są tulipany, wpływa przede wszystkim przycięcie ich łodyg. Jeśli posiadamy tulipany w swoim ogrodzie, najlepiej ścinać je nad ranem. Kupując tulipany w kwiaciarni, możemy ewentualnie przedłużyć ich trwałość przycinając tulipany chwilę przed włożeniem do wody.

Warto pamiętać, że liście tulipanów bardzo nie lubią towarzystwa wody, które powoduje ich szybki zgnicie. Warto więc obciąć najniżej położone liście, tak by nie miały styczności z wodą. Dzięki temu tulipany postoją o wiele dłużej w niezmienionym stanie.

Pamiętajmy, by kwiaty te nie stały w pełnym słońcu, ponieważ grozi to zbyt szybkim więdnięciem. Z powodzeniem będą cieszyć oko, jeśli zmniejszymy ogrzewanie pokoju.

Warto wiedzieć, że tulipany to ten rodzaj kwiatów, który kocha zmianę wody. Róbmy to co dwa dni, przycinając ponownie łodygę. Jeśli zależy nam na maksymalnej trwałości tych pięknych kwiatów- do ich wody dorzućmy łyżeczkę cukru, miedzianą monetę lub tabletkę aspiryny. Przedłużona trwałość gwarantowana!

Jeśli zastanawiasz się jakie kwiaty w stylowy sposób ozdobią nudne wnętrza twojego domu- wybierz tulipany! Postawione w ładnym wazonie z pewnością zrobią wrażenie na wszystkich gościach i nadadzą charakteru pomieszczeniu. Sprawdź to już dzisiaj!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here