Bardzo ważne jest, aby kilka tygodni przed porodem mieć już spakowaną walizkę do szpitala. Wie o tym każda kobieta, która była w ciąży. Termin zaplanowany poprzez wyliczenia naszego lekarza to jedynie prognoza. Dzidziuś może mieć jednak swój własny plan na, to kiedy postanowi przyjść na świat.

Wiele niespodziewanych wydarzeń może doprowadzić do przedwczesnego wywołania porodu. W zasadzie dwa tygodnie przed planowanym terminem można spodziewać się porodu w każdym momencie. Co powinno się jednak w takiej walizce znaleźć? (https://www.philips.pl/c-e/blog/matka-i-dziecko/co-zabrac-ze-soba-do-szpitala.html)

Co spakować dla siebie?

Przede wszystkim należy pomyśleć o własnym komforcie podczas połogu. To sprawa bardzo indywidualna, ale trzeba przygotować się na spore krwawienie. Pomogą nam wtedy duże, bardzo chłonne podpaski poporodowe i podkłady jednorazowe. Możemy również zakupić sobie zestaw jednorazowej bielizny, aby nie musieć się martwić, gdy coś się poplami. Warto pomyśleć także o specjalnych biustonoszach i koszulach nocnych, które można rozpiąć przy biuście, aby ułatwić sobie karmienie maluszka piersią w szpitalu. Weźmy ze sobą kilka sztuk koszul nocnych, ponieważ mogą się one szybko wybrudzić przy maluszku. Oprócz tego pamiętajmy spakować ubrania, w których będziemy mogły opuścić szpital.

Kolejną sprawą jest odpowiednie pielęgnowanie ewentualnych szwów w kroku. Niestety nadal wiele kobiet ma nacinane krocze podczas porodu. Warto więc zaopatrzyć się zawczasu w Tantum rosę, czyli preparat, który ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Pielęgniarki najczęściej polecają stosowanie zwykłego szarego mydła do higieny intymnej. Jest ono na tyle uniwersalne, że możemy myć nim też całe ciało, a nawet twarz. Osobno warto przygotować sobie pozostałe kosmetyki i przybory do codziennej pielęgnacji: szampon, odżywkę do włosów, pastę do zębów, szczoteczkę, szczotkę do włosów, balsam do ciała, krem do twarzy, a także suszarkę, klapki pod prysznic oraz ręczniki.

Ostatecznie dobrze spakować także rzeczy, które umilą nam czas spędzany w szpitalu. Niemowlę praktycznie tylko je i śpi, więc będziemy miały też sporo czasu, podczas którego warto zająć sobie czymś głowę. Może być to na przykład ulubiona książka czy czasopisma. Jeśli lubimy spędzać nasz wolny czas na telefonie, koniecznie pamiętajmy o ładowarce oraz słuchawkach.

Co spakować dla dzidziusia?

Dzidziuś będzie potrzebował całej wyprawki. Przede wszystkim różnych ubranek w odpowiednich rozmiarach (z reguły 52 lub 56), ale także pampersy i chusteczki nawilżane, pieluszki tetrowe, smoczek, butelkę, rękawiczki „niedrapki”, kocyk, rożek, podkłady jednorazowe, a także kosmetyki do pielęgnacji, które przeznaczone są dla dzieci od pierwszego dnia życia: płyn do kąpieli, oliwka, krem przeciw odparzeniom oraz produkty apteczne do pielęgnacji pępka.

Laktator – brać czy nie?

Przez pierwsze doby nasza laktacja będzie rozregulowana, dlatego dobrze mieć ze sobą laktator, by móc odciągnąć nadmiar pokarmu, który będzie zalegał nam w piersiach. Jeśli to zaniedbamy, możemy doprowadzić do zablokowania się kanałów mlecznych, co z kolei może skutkować stanem zapalnym. Laktator nie musi być drogi, wystarczy taki najprostszy – chyba że planujemy używać go również po wyjściu ze szpitala.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.philips.pl/c-e/blog/matka-i-dziecko/co-zabrac-ze-soba-do-szpitala.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here