Jakość powietrza w Polsce nie należy do najlepszych. W miesiącach jesienno-zimowych dochodzi także duże stężenie smogu w powietrzu, co jest widoczne nawet gołym okiem. Smog a właściwie zawarte w nim pyły są szczególnie szkodliwe dla zdrowia. Niestety nie jest też tak, że nie przedostaje się on do naszych domów, dlatego również tam jesteśmy narażenie na szkodliwe jego skutki.

We własnym domu jednak z łatwością możemy poradzić sobie z tym problemem wykorzystując do tego oczyszczacze do powietrza.

Oczyszczacze do powietrza sposób działania i najważniejsze zalety

Oczyszczacze powietrza są nowoczesnymi urządzeniami, które wykorzystując umieszczone w ich wnętrzu filtry, oczyszczają powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń takich jak frakcje pyłów zawieszonych, alergeny, wirusy, bakterie, pleśń i grzyby. Wszystko to dzięki wspomniany już filtrom. Skuteczne oczyszczacze do powietrza, jak np. oczyszczacze Vestfrost wykorzystują do pracy w głównej mierze filtr HEPA, który doskonale radzi sobie z zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu.

Oczyszczacze do powietrza są nie tylko skutecznymi jego oczyszczaczami, ale dzięki funkcji jonizacji pozwalają także na uzyskanie świeżości powietrza porównywalnej do takiej która panuje np. w lesie, wpływa to bezpośrednio na koncentrację, samopoczucie, czy też jakość snu. Dobrej klasy urządzenia do sterylizacji powietrza są zazwyczaj bardzo proste w obsłudze i nie wymagają od użytkownika duże zaangażowania, żywotność filtrów także jest stosunkowo długa, dlatego koszta obsługi urządzenia nie są wysokie, W trosce o zdrowie własne i swoich bliskich warto postawić na skuteczną i funkcjonalną metodę filtracji powietrza we własnym domu.

Jakie są oczyszczacze Vestfrost?

W 2021 roku na rynku pojawiły się oczyszczacze Vestfrost, duński producent sprzętów AGD, już w  latach 90  po raz pierwszy pojawił się w polskich sklepach, jednak z powodu braku zainteresowania musiał wycofać się z branży. Kolejną próbę Vestfrost podjął tym razem z sukcesem w 2017 roku.  Oczyszczacze powietrza tego producenta są szczególnymi urządzeniami, które łączą idealnie atrakcyjną cenę i bardzo dobre parametry. Duński producent wypuścił na rynek 3 zaawansowane urządzenia różniące się wielkością, powierzchnią oczyszczania a także wydajnością. Do wyboru klienci zainteresowani marką mają:

  • Vestfrost VP-A1M30WH
  • Vestfrost VP-A1Z40WH
  • Vestfrost VP-A1S70WH

Najmniejszy oczyszczacz sprawdzi się w pomieszczeniu nie przekraczających 42 m2, natomiast największy model to przestrzeń do 80 m2, dzięki temu urządzenia nadają się zarówno do domów, ale również do pomieszczeń biurowych. Oczyszczacze Vestfrost pracują bardzo cicho, dzięki czemu mogą pracować także w nocy, nie budząc przy tym domowników. Każdym z trzech modeli można sterować przy pomocy aplikacji mobilnej, co jeszcze upraszcza obsługę, wszystko to czyni te urządzenia niezwykle funkcjonalnymi i nowoczesnymi.

Oczyszczacze Vestfrost znajdziemy jedynie w profesjonalnych sklepach zajmujących się sprzedażą tego typu urządzeń.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here