Jaki fotelik samochodowy będzie najlepszy dla Twojego dziecka

0
1014

Pojawienie się na rynku fotelików samochodowych diametralnie poprawiło bezpieczeństwo dzieci podczas podróży. Obowiązek przewożenia dziecka w takim foteliku nie pojawił się znikąd. Żaden rodzic nie powinien się zatem zastanawiać czy kupić fotelik samochodowy, tylko który model wybrać. A wybór jest całkiem spory. Poniżej podzieliliśmy tego rodzaju wyroby na trzy zasadnicze kategorie.

Foteliki samochodowe w postaci nosidełka

Przeznaczone są dla maluszków od urodzenia, aż do uzyskania przez dziecko 13 kg. Ich podstawową zaletą jest mobilność. Oprócz tego, że chronią dziecko w samochodzie to służą także do przenoszenia lub przypięcia do dziecięcego wózka. W praktyce oznacza to, że towarzyszą dziecku już podczas podróży ze szpitala do domu. Niektórzy producenci wózków dla dzieci sprzedają takie foteliki właśnie w komplecie z wózkiem. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby te dziecięce wyroby kupić osobno. Mamy wtedy zdecydowanie większe pole manewru.

Dużą popularnością, ze względu na jakość wykonania i cenę, cieszą się nosidełka marki Maxi Cosi. Ich montaż w samochodzie jest bardzo szybki. Bazę fotelika instaluje się za pomocą ISOFIX lub pasów bezpieczeństwa. Te foteliki samochodowe posiadają ergonomiczne rączki, które ułatwiają przenoszenie dziecka, zdejmowaną tapicerkę, którą można prać, dodatkową wkładkę z zagłówkiem, która zapewnia komfort i dodatkową ochronę główki noworodka oraz zintegrowany daszek, który osłania maluszka przed słońcem i wiatrem. Godnym polecenia miejscem do zakupu fotelika samochodowego jest sklep NiecodzienneGadzety.pl.

Foteliki samochodowe montowane przodem do kierunku jazdy

Ta grupa fotelików wybierana jest przede wszystkim przez rodziców, których dziecko ukończyło pierwszy rok życia. W sprzedaży są jednak wyroby, które mogą być używane także przez mniejsze dzieci. Producenci dzielą tego rodzaju foteliki na grupy wagowe. Dostępne są zatem modele dedykowane dla dzieci o wadze: 0-18 kg, 0-25 kg, 0-36 kg, 9-36 kg, 15-36 kg.

Charakterystyczną cechą fotelików jest, to, że montuje się je przodem do kierunku jazdy. Większość z nich posiada regulowany zagłówek, wygodne podłokietniki, możliwość odłączenia siedziska, antypoślizgowe nakładki na pasy, pasek regulacji uprzęży, łatwą w utrzymaniu czystości tapicerkę. W tej grupie produktów mamy także spore możliwości w zakresie doboru barwy fotelika do naszych indywidualnych wymagań. Zazwyczaj każdy z oferowanych egzemplarzy występuje w kilku opcjach kolorystycznych.

Foteliki samochodowe obrotowe

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się foteliki obrotowe. Ich siedzisko można obracać o 360o. Z całą pewnością ułatwia to wsadzanie i wyciąganie dziecka z samochodu. Do tego można zmienić sposób jazdy dziecka. Gdy zachodzi taka potrzeba to można, bez wyjmowania siedziska, ustawić jazdę tyłem lub przodem.

Poza tą, jakże cenną funkcjonalnością, foteliki obrotowe nie różnią się zbytnio od pozostałych rodzajów takich artykułów. W zależności od modelu mogą być wyposażone we wkładkę dla noworodka lub inne wymienione wyżej dodatkowe akcesoria. Fajną sprawą może być też kilkustopniowa regulacja pozycji siedziska.

Na koniec warto wspomnieć, że w asortymencie sklepu NiecodzienneGadzety.pl znajdują się także akcesoria umilające dziecku podróż samochodem, w tym stoliki podróżne do fotelika samochodowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here