Pojawienie się nowego członka rodziny to ogromne wydarzenie dla rodziców, rodzeństwa, dziadków i najbliższych przyjaciół. Warto dobrze się do niego przygotować. Na rynku istnieje ogromny wybór produktów i akcesoriów dla najmłodszych. Sprawdź, po które z nich faktycznie warto sięgnąć?

Kokon niemowlęcy

Kokon zapewnia nie tylko komfort termiczny nowo narodzonemu dziecku, ale również w znaczący sposób ułatwia podnoszenia pociechy z łóżeczka czy wózka. Kokony niemowlęce występują w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Istnieją warianty przeznaczone na okres ciepły, lżejsze i lepiej przepuszczające powietrze, ale też modele idealne na czas zimy, odpowiednio grube i chroniące pociechę przed chłodem. Warto dopasować je do pory roku, na którą przewidziany jest poród. Kokon niemowlęcy może przydać się również podczas chrztu – matka i ojciec chrzestni będą mogli w nim utrzymać niemowlę.

Maskotka z białym szumem

W ostatnich latach sporą popularnością cieszą się maskotki wyposażone w mechanizm białego szumu. Szumisie do złudzenia przypominają odgłos, z jakim dziecko obeznało się, będąc w łonie matki. Oprócz funkcji usypiania na uwagę zasługuje możliwość wtulenia się pociechy w maskotkę. Na rynku istnieje bardzo wiele modeli tego typu zabawek – od klasycznych niedźwiadków, poprzez ptaszki, aż po wydry i leniwce.

Suszarka do butelek i smoczków

Pozwala w łatwy i higieniczny sposób wysuszyć niezbędne dziecięce akcesoria – smoczki, butelki, ale również elementy laktatora. Na rynku istnieje wiele modeli suszarek składanych, które łatwo umieścić na kuchennym blacie.

Zestaw bodziaków i kocyk

Bodziaków nigdy dość! Stanowią podstawowy element ubioru i swego rodzaju bieliznę. Za sprawą zapięcia w kroku łatwo je ubrać, a także szybko rozpiąć, gdy zajdzie potrzeba zmiany pieluszki czy umycia dziecka. Z kolei kocyk zapewnia miękkość oraz komfort termiczny, gdy maluch zaśnie w czasie spaceru, jadąc w samochodzie lub leżąc w łóżeczku. Mięciutkich, przytulnych kocyków nigdy dość! Zwłaszcza że mają wszechstronne zastosowanie, są łatwe do utrzymania w czystości, odpowiednie na różne pory roku oraz bezpieczne dla maluszków.

Łóżeczko niemowlęce

Bez niego trudno się obejść. Klasyczne łóżeczko niemowlęce z drewnianymi szczebelkami posłuży maluchowi przez 2-3 lata. Większość modeli ma regulowany stelaż, który można dopasować wysokością do wieku i potrzeb pociechy. Wielu rodziców, zamiast standardowego łóżeczka, decyduje się po prostu na dostawkę do dużego łóżka, dzięki któremu rodzice są bliżej maleństwa, a nocne karmienie jest bardziej komfortowe dla mamy.

Pieluszki tetrowe

Uniwersalne, łatwe do wyprania, a przy tym ekologiczne – to najważniejsze zalety pieluszek tetrowych. Zanim w użytku pojawiły się jednorazowe pampersy, wychowały się na nich całe pokolenia Polaków. Dziś mogą służyć nie tylko jako pieluszka, ale też jako chusteczka do wycierania buzi czy lekki otulacz na cieplejsze miesiące w roku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here