Kiedy w rodzinie pojawia się nowe dziecko jego bliscy odwiedzają świeżo upieczonych rodziców i przynoszą maleństwu drobne podarki.

Kupienie prezentu dla małego dziecka nie jest łatwe – maluszki bardzo szybko rosną, dlatego ciężko kupić dla nich odpowiednie ubranko. Darczyńcy często kupują ubranko w większym rozmiarze, z myślą, że będzie one dobre „na przyszłość”. Niestety – ubranka kupione dziecku latem niekoniecznie sprawdzą się zimą, kiedy dziecko dorośnie do odpowiedniego rozmiaru. Jeśli chcesz uniknąć ubraniowych wpadek zainwestuj w zabawki wczesnorozwojowe, które prędzej czy później faktycznie się dziecku przydadzą. Najprostszą, wczesnorozwojową zabawką są wieże dla maluchów składające się z okrągłych kółek. Sprawdzą się także wszelkiego rodzaju grzechotki i pluszaki „uczniaki”.

Nieco starszym dzieciom można kupić zabawki kreatywne, które wspaniale kształtują dziecięcą wyobraźnię. Mogą to być pierwsze klocki, puzzle, znikopisy, farby do malowania palcami … Wybór zabawek w sklepach (np.: https://www.tu-mamo.pl/) jest doprawdy ogromny. Jeśli jednak masz wątpliwości co do słuszności swojego wyboru, możesz poprosić o pomoc obsługę sklepu, która doskonale wie, jak dopasować zabawkę do wieku i płci dziecka.

Kupując prezent dla kilkumiesięcznego dziecka można również postawić na gry logopedyczne. W obecnych czasach coraz więcej maluszków ma problem z mową, co zazwyczaj kończy się wizytami w gabinecie logopedycznym. Niektóre zabawki logopedyczne można stosować jeszcze zanim maluch zacznie mówić – wśród nich popularne „dmuchajki”, które regulują długość oddechu i jego siłę czy też gwizdki logopedyczne, które wymuszają pracę całego układu oddechowego. Maluch ma przy tym sporo dobrej zabawy, a jak wiadomo, nauka poprzez zabawę jest najskuteczniejsza.

Jeśli mimo przedstawionych wyżej rad nie wiesz, jaki prezent będzie odpowiedni zalecamy zakup bonów podarunkowych, które dostępne są w popularnych sieciówkach. Rodzice dziecka będą mogli zrealizować bon i kupić dziecku odpowiednią odzież lub zabawki kreatywne dostosowane do wieku i potrzeb ich dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here