Pranie ubranek niemowlęcia przysparza nam zwykle sporo kłopotów. Zastanawiamy się, czy po zakupie pranie jest konieczne, jak prać, by nie podrażnić skóry maluszka? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.

Pranie ubranek po zakupie

Można by myśleć, że skoro ubranka zostały zakupione w sklepie i nie były wcześniej używane, pranie nie jest konieczne. W rzeczywistości jednak jest ono bardzo wskazane. Nie wiemy przecież, kto dotykał ubranek, w jakich warunkach i w jaki sposób były przechowywane, jak długo wisiały na wieszaczkach nim trafiły do naszego domu. Z pewnością osiadł na nich kurz i pył. Każde kupione ubranko powinno więc zostać wyprane przed pierwszym użyciem.

Codzienne pranie niemowlęcych ubranek

Każdy, kto ma w domu maleństwo wie, jak dużo czasu trzeba mu poświęcić. Ostatnią rzeczą, na którą chcemy tracić czas jest pranie. Często decydujemy się więc na pranie dziecięcych ciuszków razem z naszymi. Czy to rzeczywiście dobry pomysł? Nie do końca. Ubranka dla noworodka i niemowlaka pierzemy zawsze w specjalnych, delikatnych środkach przeznaczonych właśnie do tego celu. Nasze ubrania pierzemy w zupełnie innych środkach, które w kontakcie z wrażliwą skórą maluszka mogłyby doprowadzić do jej podrażnienia. Różnica w praniu ubranek dziecięcych i naszych polega także na zupełnie innej temperaturze. Dziecięce ubrania pierzemy w wysokiej temperaturze, by zabić wszelkie bakterie i drobnoustroje.

Jakie środki nadają się do prania niemowlęcych ubrań?

Przede wszystkim, należy zwracać uwagę na to, czy wybrany detergent posiada atest, opinię lub certyfikat poświadczający, że nadaje się do kontaktu z dziecięcą, delikatną skórą. Płyny i proszki do prania niemowlęcych ubrań nie mają w swoim składzie mocnych substancji zapachowych ani barwników. Takich środków powinniśmy używać co najmniej do 6 miesiąca życia. Później, o ile u dziecka nie stwierdzono alergii, możemy powoli zaczynać stosowanie zwykłych, ale wciąż delikatnych proszków do prania.

Pranie ubranek niemowlęcych a ich jakość

Nawet najlepszy proszek może okazać się niewystarczający, kiedy będziemy mieli do czynienia z ubrankami dla niemowląt, których jakość będzie niska. Właśnie dlatego polecamy wybierać polskie produkty. Bawełna z której jest szyta polska odzież cechuje się doskonałą jakością również po wielu praniach. Wysokiej jakości produkty dostępne są w takich sklepach niemowlęcych jak abc-bobasa.pl, czy wyprawkowy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here