Miesiąc grudzień od samego początku przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia. Na ulicach, w centrach handlowych i małych sklepikach pojawiają się świąteczne dekoracje. Na rynkach miast stawiane są choinki, które w długie grudniowe wieczory rozbłyskają kolorowymi światełkami. Na lampach ulicznych pojawiają się różne świetlne dekoracje w kształcie bombek i gwiazdek. Wszędzie pomimo długich wieczorów jest jasno i kolorowo. Całej scenerii dopełnia padający śnieg, z którego cieszą się nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Warto spacerować

W takie zimowe popołudnia i wieczory chętniej wychodzimy na spacery. Chłoniemy atmosferę świąt i przyglądamy się wystawom sklepowym. Witryny pięknie przystrojone zapraszają do wejścia do środka. Dzieci podskakują wesoło widząc tańczącego i śpiewającego Mikołaja. Wszystkim udziela się świąteczna atmosfera. Kolorowe łańcuchy, bombki, gwiazdy betlejemskie i migające lampki choinkowe wprowadzają nas w magiczny nastrój. Spotykamy znajomych, którym składamy życzenia.

Co ciekawego?

Zatrzymujemy się przed sklepem z odzieżą damską, gdzie królują płaszcze i kreacje sylwestrowe Kuszą nas nowymi wzorami i świecącymi, delikatnymi tkaninami. Na pewno zadziała magia wieczoru i następnego dnia wrócimy, aby wybrać coś dla siebie na specjalną okazję. Dalej propozycje dla panów czyli eleganckie garnitury, koszule i swetry. Obok sklepu z galanterią skórzaną nie można przejść obojętnie. Skórzane torebki w różnych kształtach i kolorach oraz portfele i portmonetki muszą zaspokoić najbardziej wyrafinowane gusta. Panowie znajdą ciekawe propozycje skórzanych pasków, saszetek i teczek.

Coś dla dzieci

Najbardziej kolorowe są wystawy w sklepach z zabawkami. Na wystawie znajdują się różne propozycje dla większych i mniejszych dzieci. Znajdziemy tu puzzle, gry planszowe i zabawki interaktywne dla najmłodszych, które mają pobudzić wyobraźnię i przyciągną uwagę. Wśród wielu propozycji znajdują się zabawki traktory czy inne pojazdy. Na wystawach sklepowych towar jest odpowiednio wyeksponowany, a sporej wielkości zabawki traktory z pewnością od razu się rzucą w oczy maluchowi. Dla dziewczynek są lalki i domki dla nich, kuchenki i zabawkowe sprzęty kuchenne. W kolorowych kartonach klocki o różnej trudności składania i budowania, które dobieramy do wieku dziecka.

Nasze drzewko

Wreszcie dochodzimy do stoiska z żywymi i sztucznymi choinkami. Długo musimy się zastanawiać nad wyborem drzewka, aby spełniało nasze oczekiwania i zdobiło nasz dom w nadchodzące święta. Oczywiście decydujemy się na żywą choinkę, aby wraz z nią zapach lasu pozostał z nami w te święta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here