Już od wielu lat hulajnogi dziecięce cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Dostarczają one ogromnej frajdy, a jednocześnie łatwiej nimi kierować, niż rowerem. Oczywiście dostępnych jest wiele różnych modeli – dedykowanych zarówno bardzo małym dzieciom, jak i nieco starszym smykom. Przed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, tak aby pojazd spełnił wszystkie oczekiwania pociechy.

Maksimum bezpieczeństwa

Hulajnogi dla dzieci muszą spełniać rygorystyczne normy oraz standardy. Istotnym jest, aby były one wykonane z solidnych materiałów. Warto wiedzieć, że im starsze dziecko, tym bardziej wytrzymały powinien być pojazd. Maluchy nie rozwijają zbyt dużych prędkości, więc nawet, jeśli tracą one równowagę, to upadek jest przeważnie delikatny. Dzieci starsze lubią ścigać się, czy też rozwijać duże prędkości. Jeśli mają do dyspozycji całkiem dobry sprzęt, to starają się jego funkcjonalność maksymalnie wykorzystać. Trzeba liczyć się z tym, że hulajnoga dla starszaka narażona jest na o wiele bardziej dotkliwe zniszczenia. Właśnie dlatego należy wybierać wyłącznie modele odporne na wgniecenia, rysy, pęknięcia itd.

Za bezpieczeństwo odpowiada również swoboda kierowania hulajnogą. Dla mniejszych dzieci zaleca się takie pojazdy, które mają skrętne koła, jednak skręcenie odbywa się powoli i z kontrolą.

Pierwsza hulajnoga

Dla dzieci do około 3 roku życia zaleca się hulajnogi, które posiadają trzy koła. Dzięki nim pojazd nie przewróci się i pozostanie stabilny przez całą zabawę. Maluchowi o wiele lepiej opanować jazdę na takiej hulajnodze, dzięki czemu w odpowiednim momencie będzie mógł bez problemu przesiąść się na model na dwóch kółkach.

Trzeba wspomnieć, że hulajnogi dla małych dzieci mają zwykle urocze motywy, które są uwielbiane przez smyków. Dostępne są pojazdy z serii Psi Patrol, Kraina Lodu, Pidżamersi, czy też Auta. Wybór jest na tyle szeroki, że każdy wybierze coś dla siebie.

Oczywiście podczas podejmowania decyzji należy zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie pojazdu, czy też zakres regulacji kierownicy. Nie warto kierować się jedynie przedziałem wiekowym, gdyż każde dziecko jest inne.

Hulajnoga dla starszaka

Dzieci w wieku około 5-7 lat zwykle marzą o hulajnodze, która nie będzie przypominała zabawki, ale profesjonalny pojazd. Im bardziej zaawansowany model, tym lepiej. W tym wieku warto zainwestować w model, który posłuży przez dłuższy czas. Dostępne są takie hulajnogi dziecięce, które można regulować do potrzeb dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych. Jest to wspaniałe rozwiązanie – pojazd będzie zmieniał się wraz z potrzebami dziecka.

Dobrze jest, jeśli hulajnogę można bezproblemowo złożyć, gdyż ułatwi to jej przechowywanie, czy też transport. Praktyczną opcją jest również nóżka, na której można oprzeć pojazd podczas postoju. Zmniejszy to ryzyko zarysowania ramy – dziecko porzucając hulajnogę na ziemi, czy też opierając o budynek często nie zachowuje należytej ostrożności. Posiadając stopkę wystarczy jedynie rozłożyć ją – zupełnie jak w rowerze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here