Pytanie o to, co zabrać ze sobą do szpitala na czas porodu i te kilka dni, które świeżo upieczona mama spędzi z dzieckiem na oddziale położniczym, spędza sen z powiem większości młodych rodziców. Ci, którzy przygotowują się na przyjście pierwszego potomka na świat, odczuwają niepokój i presję, związane z brakiem doświadczenia i obawą o wszelkie komplikacje.

Informacje przekazywane przez wszystkie życzliwe, bliskie osoby, mogą wprowadzać zamęt w głowach przyszłych rodziców. Prawda jest bowiem taka, że w każdym przypadku poród przebiega nieco inaczej i każdy ma inne zdanie na temat niezbędnego wyposażenia szpitalnej wyprawki.

Jak w każdym przypadku, tak i tutaj, należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Wyprawka dla niemowlaka do szpitala nie musi być ogromna. Często okazuje się, że młoda mama zabrała mnóstwo zupełnie zbędnych rzeczy w obawie, iż czegoś zabraknie jej lub maleństwu. Nie ma sensu targać ze sobą kilku wypchanych po brzegi toreb- zresztą nawet nie powinno się tego robić. Jedna porządnie przemyślana i spakowana zawczasu duża torba z pewnością w zupełności wystarczy, aby zaspokoić pierwsze potrzeby dziecka i rodzica.

wyprawka dla niemowlaka do szpitala

W gruncie rzeczy malec, który dopiero co przyszedł na świat nie potrzebuje wiele. W zasadzie najbardziej pragnie ciepła, matczynej czułości i świeżego pokarmu. To co zabieramy ze sobą do szpitala często pełni jedynie funkcję zabezpieczającą. Szczególnie właśnie w przypadku noworodka.

W wielu szpitalach dziecko zaraz po porodzie ubierane jest w rezerwowe ubranka. Do dyspozycji mamy też sporo odpowiednich, hipoalergicznych, delikatnych kosmetyków. Niemniej, aby poczuć się lepiej i bardziej komfortowo oraz oczywiście złagodzić stres związany z oczekiwaniem na rozwiązanie, warto spakować naszą torbę wcześniej. Mama będzie wtedy miała poczucie bezpieczeństwa i pełnej gotowości na nadejście wyczekiwanego potomka.

Wspomniane już wcześniej ubranka mogą się przydać. Warto zapakować kilka malutkich zestawów, które przewidujemy do użytku na pierwsze kilka dni. Dziecko jest w szpitalu przebierane zazwyczaj raz dziennie, najczęściej po wieczornej kąpieli. To w zupełności wystarczy maluchowi. Ale należy pamiętać, że mogą przytrafić się nam różne incydenty.

Zapasowe ciuszki ułatwią sprawę, gdy przemoknie pieluszka lub, gdy dziecku się uleje. Jeśli chodzi o ubranka dla dziecka, to śmiało można je zapakować w osobną małą torbę, aby ułatwić sobie szukanie. W zależności od pory roku należy pamiętać o odpowiednim ubranku oraz okryciu dla malucha, na chwilę opuszczania szpitala. Przydadzą się też małe rękawiczki, które uchronią dziecko przed zadrapaniem oraz bawełniana czapeczka.

Jeśli chodzi o inne niezbędne akcesoria to z pewnością nie można zapominać o sporej ilości pieluszek. W szpitalu musimy mieć własne, dlatego zapakujmy do torby kilkanaście sztuk pampersów i kilka pieluszek tetrowych. Kosmetyki otrzymamy na miejscu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć ze sobą zapas nawilżanych chusteczek dla niemowląt, oliwkę do kąpieli, ręcznik dla dziecka oraz delikatne mydło.

Teraz czas na wyposażenie przyszłej mamy. To ważne, aby kobieta zadbała o rzeczy niezbędna dla samej siebie. Poród to stresujący moment. Jeśli odpowiednio się do niego przygotujemy, o wiele łatwiej będzie nam to przejść. W maminej wyprawce nie może zabraknąć kilku wygodnych koszul nocnych. Jedna powinna być krótka- w tej kobieta będzie rodzic.

Przyda się również szlafrok, ciepłe skarpetki oraz para kapci. Pamiętajmy tez o klapkach kąpielowych. Mama z pewnością prędzej czy później będzie chciała się wykapać, należy zatem zadbać o higienę. Niezbędna będzie świeża bielizna, w tym specjalne, jednorazowe majtki, które pomogą w utrzymaniu czystości i zapewnią komfort w pierwszych godzinach po porodzie.

wyprawka dla niemowlaka

Jeśli chodzi o artykuły higieniczne to na pewno należy zaopatrzyć się w kilka sztuk wkładek laktacyjnych oraz duże chłonne podpaski. Można tez zabrać ze sobą swoje ulubione kosmetyki, których używany na co dzień. Oczywiście przydadzą się ręczniki, pasta i szczoteczka do zębów, przybory do włosów. Słowem wszystko to, co kobieta lubi mieć przy sobie i czego potrzebuje bez względu na okoliczności.

Nie zapomnijmy spakować do torby wszystkich potrzebnych dokumentów. Warto to zrobić na samym wstępie, aby niczego nie przeoczyć. Potrzebna będzie karta przebiegu ciąży, wyniki ostatnich badań, dokumenty odnośni ubezpieczenia oraz dowód osobisty.

Oczywiście ilość rzeczy, które skompletujemy w szpitalnej wyprawce, zależny od tego jaki poród jest planowany. Po cesarce leży się w szpitalu znacznie dłużej. Trzeba wziąć to pod uwagę przy pakowaniu i planowaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here