Z pewnością każdemu zdarza się organizować jakiekolwiek przyjęcia w domowym zaciszu. Często spotykamy się z przyjaciółmi. Rozmawiamy, pijemy alkoholowe trunki i spożywamy posiłki. Dorośli ludzie nie mają problemu z tym, aby skonsumować różnego rodzaju posiłki. Zazwyczaj osoby dorosłe nie mają też zahamowań, aby eksperymentować i próbować jakieś dania po raz pierwszy.

Znacznie trudniej jest, kiedy spotykamy się w szerszym gronie i musimy mieć jakiś pomysł na kolację dla dzieci. Wówczas musi to być coś wyjątkowego, gdyż najmłodsi zazwyczaj bywają naprawdę wybredni. Wtedy osoba przygotowująca posiłek musi stanąć na wysokości zadania. Dzieci oczywiście uwielbiają różnego rodzaju fast food-y, ale raczej mało kto spośród dorosłych osób jest za tym, aby najmłodsi jedli tego typu posiłki, ponieważ po prostu są one niezdrowe. Wiadomo, że dzieci bardzo lubią naleśniki, placuszki i racuchy.

Właśnie one są bardzo dobrym wyborem jeżeli przygotowujemy posiłek dla najmłodszych.

W zasadzie są słodkie, ale nie są, aż tak wygórowanie szkodliwe, jak inne słodycze. Można je podawać z naprawdę różnego rodzaju dodatkami takimi jak: owoce, bita śmietana, cukier puder, czekolada, a także dżem. Z pewnością dzieci będą bardzo zadowolone, kiedy otrzymają takie danie na kolację, a jeszcze więcej radości sprawi im to, że pozwolimy, aby pomagały w przygotowaniach.

Jednakże wówczas musimy liczyć się z tym, że może powstać bałagan w kuchni, lecz pamiętajmy, że każdy bałagan jest do posprzątania i porządek wróci do pomieszczenia, a zabawa i radość jaka będzie towarzyszyć zarówno nam jak i pociechom jest nie do opisania. Świetnym pomysłem na kolację dla dzieci są również kanapki. Wówczas także mamy możliwość sprawienia najmłodszym radości ze wspólnych przygotowań.

Nic nie sprawia więcej radości, aniżeli fantazyjnie ozdobione kanapki, na których można przykładowo namalować twarzyczki za pomocą ketchupu. Kanapki mają również duży atut, gdyż dają możliwość ukrycia zdrowych warzyw. W końcu plasterki ogórka czy pomidora świetnie sprawdzą się w roli oczu na twarzowej kanapce. Dzieci zdecydowanie z większym apetytem zjedzą każdy posiłek, jeżeli mają możliwość uczestniczenia w przygotowaniach.

Są jeszcze w tym wieku, gdy każdy lubi spędzać czas w kuchni, ponieważ dodaje to dorosłości. Należy zwrócić uwagę, że wspólne gotowanie z całą pewnością będzie dużym i radosnym wydarzeniem także dla dorosłych osób. Warto jednak pamiętać, że musimy sprawować opiekę nad dziećmi, aby w kuchni nie przydarzyło się jakieś nieszczęście.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ
Następny artykułJedzenie dla niemowlaka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here