Pojawienie się dziecka na świecie jest wiekopomną chwilą dla rodziców maleństwa, a także dla całej jego rodziny. Od tej pory zmienia się ich tryb życia, ale jednak to rodzice są najbardziej odpowiedzialni za los swojego potomka. Trzeba budzić się w nocy i być przygotowanym na każdą okazję, jeśli dziecko będzie chciało, aby się nim zainteresować.

Zwłaszcza w początkowym etapie życia ciężko jest się bowiem dogadać, gdyż noworodek daje znać o swoich potrzebach głównie za pomocą płaczu, który jest uciążliwy, zwłaszcza dla niedoświadczonych rodziców. Pierwsze dni z nowym członkiem rodziny są bardzo intensywne, a oni doświadczają całkiem nowych, unikalnych zdarzeń, które później procentują.

Bycie rodzicem też potrafi zmieniać człowieka, zmieniać jego priorytety, cele na życie i uczy nakreślać grafik w nowy sposób przy umiejętnym łączeniu życia zawodowego i osobistego ze sobą. Należy także wcześniej dokładnie zaplanować, w jaki sposób będzie przebiegał proces wychowawczy, ile należy poświęcać czasu dziecku, zorientować się jak często dziecko w danym stadium rozwoju budzi się w nocy i ile potrzebuje snu, a ile pożywienia.

Trzeba też wiedzieć, jakiego rodzaju potrawy należy podawać dziecku w danym miesiącu, które przysmaki należy wtedy włączać do diety, a z którymi jeszcze należy się wstrzymać, jak reagować w przypadku negatywnych konsekwencji zjedzenia czegoś przez noworodka i w jaki sposób kłaść go spać. Czas, gdy radosna nowina zostanie ogłoszona i będzie trzeba oczekiwać na potomstwo to również przygotowanie technicznych kwestii.

Dla dziecka powinien być również specjalny pokój w domu ze specjalnym wystrojem, kolorem ścian, które będą wyglądać przyjaźnie w domu, a także niezbędnym sprzętem. Wyprawka dla dziecka – lista zakupów, które trzeba zrobić pod ten cel, jest zazwyczaj bardzo długa i rzeczy, które się w tej liście zawierają, trzeba bardzo rozsądnie dobierać. Bardzo łatwo jest bowiem wydać pieniądze na totalnie niepotrzebne rzeczy, które okazują się nieprzydatne w przyszłości. Podstawę stanowią przedmioty związane z higieną małego dziecka.

wyprawka dla dziecka - lista

Z pewnością trzeba zawrzeć w wyprawce pieluchy, a także ubranka w odpowiednim rozmiarze, czy też właściwe kosmetyki. Do listy z pewnością należy dopisać płyn do kąpieli i oliwkę. Odpowiedni dobór takich akcesoriów będzie sprawiał, że skóra dziecka, która jest wrażliwa na płyny z zewnątrz, dostanie właściwą ochronę, będzie gładka i odporna.
Tak samo istotne są kremy nawilżające chroniące przed czynnikami zewnętrznymi. Zwłaszcza te, które chronią przed odparzeniami czy nadmiernym słońcem, a zwłaszcza szkodliwym promieniowaniem UV oraz czynnikami pogodowymi powinny znaleźć się na liście niezbędnych dla dzieci akcesoriów.

Nawilżone chusteczki również odgrywają swoją istotną rolę, podobnie jak waciki, zarówno w formie płatków, jak i w formie patyczków. W końcu pamiętać należy o pieluchach – w wyprawce powinny się znajdować zarówno te tetrowe, jak i te flanelowe, oraz jednorazówki. Do tego podkłady do przewijania oraz specjalna maść, która sprawi, że pupa dziecka nie będzie ulegać podrażnieniom.

Do tego należy dołączyć aspirator do nosa, który skutecznie będzie redukował ilość wydzieliny niepotrzebnie zalegającej w nosie dziecka, ponadto ręczniki kąpielowe, malutkie nożyczki do paznokci – warto pamiętać, aby miały one zaokrąglone końcówki, żeby dziecku w procesie przycinania paznokci nie stała się krzywda i nie skaleczyć jego skóry. Poza środkami higienicznymi istotne są także ubranka – należą do nich śpioszki, ubranka z krótkim, jak i długim rękawkiem, skarpetki, rękawiczki i specjalne czapeczki zakładane na główkę, zwłaszcza w porze zimniejszej oraz kombinezonik dla dziecka zrobiony z polaru.

To w ile sztuk danego sortu ubrań wypada się zaopatrzyć, zależy często od momentu, w którym urodzi się dane dziecko. Ubranka z długim rękawem są bardziej potrzebne w zimniejszych porach, a więc jesienią, a zwłaszcza zimą. Potrzebna jest zazwyczaj wtedy także cieplejsza czapka, jeżeli chcemy wyjść z dzieckiem na spacer i z reguły grubsze ubrania z cieplejszego materiału, np. polaru, a także chustka na szyję.

wyprawka dla dziecka

W końcu do listy należy dobrać podstawowe akcesoria, takie jak butelki do karmienia, zakończone smoczkiem, które ułatwią przyswajaniu dziecku pokarmu, kilka sztuk smoczków, łóżeczko z materacem i pościelą, przewijak, otulacz, kilka kocyków, a także wózek ze śpiworkiem, a najlepiej także z moskitierą, która chroni dziecko przed warunkami z zewnątrz.
Do tego warto wyposażyć się w wanienkę dziecięcą, fotelik samochody, lampkę nocną, a także specjalną poduszkę do karmienia piersią dla matki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here