Wiele dzieci ma mniejsze lub większe problemy z wyrażeniem swojej kreatywności. Wtedy mogą malować ściany pisakami, ołówkiem, długopisem, czy kredkami. Jeśli chcesz tego uniknąć, wybierz kreatywne zabawki Play Doh, które wspaniale pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Jednak kreatywność to nie tylko rysowanie. Można ją wyrazić na wiele różnych sposobów.

Zabawki do budowania

Zestawy małego majsterkowicza lub budowniczego cieszą się ogromną popularnością. Można je wykorzystać do naprawy lub budowy różnych konstrukcji. Pozwalają tworzyć wyjątkowe, wytrzymałe arcydzieła. Sprawdź wcześniej jednak, czy elementy są wystarczająco duże, bowiem dzieci lubią wkładać różne przedmioty do ust.

Zabawki artystyczne

Rysowanie jest ulubionym zajęciem wielu maluchów. Możesz zachęcić początkującą artystkę, dając jej odpowiednie zabawki. W ten sposób może wyrazić swoją osobowość i gust. Jeśli nie chcesz mieć porysować ścian, wybierz zmywalne markery.

Masy plastyczne Play Doh rozwijają umiejętności motoryczne. Zachęcają dziecko do kreatywnych pomysłów. Budują poczucie własnej wartości. Poprawiają umiejętności językowe. Zachęcają do wspólnej zabawy z rówieśnikami. Uczą się dzielić i mówić o problemach. Razem szukają przyczyn i sposobów, aby je rozwiązać. Masy plastyczne pomagają rozwinąć koordynację ręka-oko. Mają też działanie terapeutyczne i uspokajające. Uczą się rozpoznawać cyfry i kształty. Jeśli Twój maluszek lubi malować lub lepić pamiętaj o fartuszku i stercie gazet. Dzięki temu uchronisz stół i ubrania przed zniszczeniem.

Zabawki muzyczne

Muzyka jest wspaniałym narzędziem do nauki dla dzieci, szczególnie, gdy same ją komponują. Możesz znaleźć trwałe instrumenty nawet dla najmłodszego, początkującego muzyka. Maluchy uwielbiają plastikowe tamburyny, marakasy i ksylofony. Mogą też grać na kazoo lub rejestratorze. W sklepach znajdziesz też pianino dla dzieci i sprzęt do karaoke.

Zestawy rzemieślnicze

W ofercie Play Doh znajdziesz też zestawy rzemieślnicze, które rozwijają umiejętności motoryczne, poprawiają ogólną siłę mięśni, kontrolę nad ruchami, zwinność i sprawność manualną. Dodatkowo zwiększają samoocenę i zachęcają do wyrażenia siebie. Ponadto pomagają w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji interpersonalnych oraz oprawiają pamięć. Uczą elastyczności i podejmowania decyzji, a także zachęcają do innowacyjnego i kreatywnego podejścia. Dzieci uczą się nowych kształtów i kolorów. Poznają różne wzory i figury. Niektóre zabawy wymagają wizualizacji złożonych projektów. Urozmaicają zabawę w dom, szkołę i sklep.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here