Otaczamy się mnóstwem przedmiotów, aż w końcu dochodzimy do ściany, bo stwierdzamy z lekkim przestrachem, że nasz dom zaczyna przypominać muzeum. Pełno tu nieużywanych rzeczy, których jednak szkoda nam wyrzucać, bo może się jednak w przyszłości przydadzą. Jeśli więc nie chcemy się ich pozbywać, ale niekoniecznie mamy ochotę się o nie potykać, musimy gdzieś je schować. Jakie mamy możliwości?

Segregacja na początek

Nim jednak zaczniemy się rozglądać za pojemnikami, koszami i pudełkami do przechowywania, zacznijmy od segregacji. Zresztą, to bardzo ważne, aby co jakiś czas zrobić sobie taki przegląd i zadecydować, co się może przydać, a co lepiej wyrzucić. Nie tylko pozbędziemy się rzeczy, które zajmują miejsce, ale jednocześnie odnajdziemy może coś przydatnego, co rzuciliśmy kiedyś na dno szuflady, choć miejsce danego przedmiotu powinno być bardziej widoczne i łatwe do zlokalizowania.

Segregujmy wszystko – szafy z ubraniami, kuchenne szafki, dokumenty, a nawet wertujmy książki, w których coś mogło się zapodziać. Kiedy już to zrobimy, uzyskamy jasny obraz tego, co nam pozostało i jak najlepiej to przechowywać.

Pojemniki, organizery, słoiczki – i mamy porządek!

Pojemniki oraz organizery powinny znaleźć się w każdym domu, by przy ich pomocy łatwiej będzie zapanować nad całą nieożywioną materią. W szufladach warto umieścić specjalne przegródki – organizery na bieliznę itp., bo odpowiednio poukładane zajmują o wiele mniej miejsca.

Miejsce pościeli i rzeczy, które nie zawsze muszą być pod ręką, przenieśmy do specjalnych pojemników, które schować możemy pod łóżkiem.

Jak mamy dzieci, to tym bardziej pokochamy organizery i pudełka, bo łatwiej uporządkujemy różnokolorowe ubranka maluchów, szybciej też i sprawniej poradzimy sobie z rozrzuconymi zabawkami.

Często też bałagan tworzy się na biurku, lecz i tu bez problemu zażegnamy ten nieład. Pomagają tu specjalne, ciekawie się prezentujące, słoiczki, w których możemy trzymać posegregowane drobne rzeczy typu zszywki, spinacze czy przybory do pisania.

Kosze – nie tylko pojemne, ale i piękne

Możemy też wybrać kosz i skrzynki ułatwiające utrzymanie porządku, które są funkcjonalne, bo zmieścimy w nich mnóstwo rzeczy, ale i zdobią wnętrze, bo same w sobie są wyjątkową dekoracją. Co więc najważniejsze – nie musimy ich nigdzie chować, bo pozostawione na widoku nie psują wystroju pomieszczeń, a wręcz przeciwnie – podnoszą ich atrakcyjność. Można w nich przechowywać niemalże wszystko: książki, albumy, drobne bibeloty, koce itd.

W rzeczywistości więc mamy wiele możliwości, aby uporządkować domowe “zbiory”. Poza wymienionymi pudełkami i koszami potrzebne są jeszcze chęci – a one już tylko od nas zależą!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here