Nie jest tajemnicą, że Internet jest pełen inspirujących pomysłów na dekorowanie tortów na każdą okazję. Niektóre blogi, specjalizujące się w tym temacie, dzielą się krok po kroku projektami dekoracyjnymi, aby pomóc Ci je odtworzyć. Ale co z dekoracjami na tort dla malucha? Czy toppery na tort są najbardziej popularne? Oto kilka naprawdę wspaniałych pomysłów, które możesz wypróbować przy najbliższej okazji.

Dekorowanie tortu dla dziecka – czy to trudne?

Dekorowanie tortu jest o wiele łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać na początku. Korzystając z odrobiny lukru, wybierając gotowe toppery na tort i przy odrobinie kreatywności, możesz stworzyć bardzo piękne kreacje. W przypadku użycia gotowych ozdóbek można tworzyć jeszcze bardziej artystyczne, rzeźbione wzory. Skorzystaj z naszych porad, by oczarować małych gości pięknym ciastem.

Lukier maślany

Zdecydowanie najbardziej popularnym lukrem używanym do dekorowania ciast jest lukier maślany, który często składa się z cukru, kremu i masła cukierniczego. Jest gładkim lukrem, który twardnieje tylko trochę po wyschnięciu. Aby dodać go na top, będziesz potrzebować skośnej szpatułki lub łopatki. Uzyskanie gładkiej powierzchni wymaga czasu i sporo praktyki, jeśli tego nie masz lepiej będzie jeśli postawisz na gotowe toppery na tort. Czasami dekoratorzy tortów najpierw nakładają cienką warstwę kruszonki, czekają aż wyschnie, a następnie nakładają kolejną warstwę na wierzch, aby uzyskać gładkie wykończenie. Możesz spróbować, jeśli masz ochotę na stworzenie takiej dekoracji.

topper na tort w kształcie dinozaura

Po pokryciu tort można go dekorować na wiele sposobów. Prostsze metody obejmują po prostu użycie widelca lub łyżki do tworzenia ciekawych wzorów lub po prostu ozdobienie ciasta owocami, cukierkami, posypkami lub cukrami. Aby przyspieszyć efekt końcowy, warto zastanowić się na topperami na tort, no chyba że sama chcesz tworzyć kropki, kwiaty, a nawet nauczyć się pisać na torcie. Pomoże Ci w tym rękaw cukierniczy z wymiennymi końcówkami.

Masa cukrowa

Jeśli chcesz by dekoracje na torcie urodzinowym Twojego dziecka były sztywniejsze, można rozważyć zrobienie masy cukrowej. Przygotowaną masę formuje się w kulkę i rozwałkowuje jak ciasto, a następnie ostrożnie układa na już gotowy placek. Musisz pilnować, aby podczas nakładania takiego topu wyeliminować pęcherzyki powietrza – wtedy powierzchnia wygląda gładko i jednolicie. I znów, jeśli nie masz wprawy – warto spojrzeć na gotowe toppery na tort, a pozostałe z nieudanej masy cukrowej kawałki można wyciąć i wykorzystać do stworzenia kropek, kwiatków i dodatkowych ozdób.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here