Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka. To właśnie wtedy może ono po raz pierwszy przyjąć Eucharystię i w pełni uczestniczyć we Mszy Świętej. Na ten dzień dzieci przygotowują się przez cały rok — zarówno w czasie lekcji religii, jak i uczestnicząc w nabożeństwach. Aby to wyjątkowe wydarzenie na długi czas zapadło w pamięci małego Katolika, osoby zaproszone na celebrację Pierwszej Komunii Świętej, poza tradycyjnym upominkiem, zakupić mogą również pamiątkę komunijną.

Pamiątka Komunii Świętej

Jaką pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej kupić? Dziecku wręczyć można na przykład pamiątkę na Komunię, jaką jest pięknie ilustrowana kartka. Przykładem takiej pamiątki Komunii Świętej jest kartka ze zdjęciem w technologii 3D na okładce. W jej wnętrzu znajdują się cytaty z Pisma Świętego, ze wspomnień Jana Pawła II, fragmenty poetyckie oraz miejsce na wpisanie życzeń od bliskich. W roli pamiątki I Komunii Świętej świetnie sprawdzi się także kartka z cytatami z wierszy i rozważaniami ks. Jana Twardowskiego. Aby nadać jej spersonalizowanego charakteru, wkleić można w niej zdjęcie z Komunii wraz z datą wydarzenia. Kolejna propozycja to pamiątka Pierwszej Komunii z cytatami z Biblii w twardej, ozdobnej okładce.

Pamiątka Komunii świętej dla chłopca

Jaka pamiątka Komunii dla chłopca sprawdzi się najlepiej? Dobrym rozwiązaniem będzie upominek w formie modlitewnika. Przykładem jest książka „Kocham Cię Jezu„, która zawiera modlitwy na każdą okazję, dopasowane do wieku dziecka. Znajdują się tam również litanie oraz rozważania różańcowe i drogi krzyżowej. Dodatkowo, pamiątka komunijna dla chłopca zawiera komentarze ułatwiające zrozumienie Mszy Świętej i przygotowanie do spowiedzi. Książka posiada granatową oprawę ze złotymi napisami.

O wydarzeniu, jakim jest Pierwsza Komunia Święta przypominać będą również zaproszenia komunijne dla chłopca. Wyjątkowo efektownie prezentują się te z wytłaczanym nadrukiem i złotą grafiką.

Pamiątka Komunii Świętej dla dziewczynki

Jaki prezent dobrze sprawdzi się w roli pamiątki Pierwszej Komunii Świętej dla dziewczynki? Ponadczasowym upominkiem na taką okazję będzie perłowy różaniec z metalowymi łączeniami, umieszczony w ozdobnym pudełku. Sprzedawany jest on w zestawie z modlitewnikiem. Taka pamiątka na Komunię towarzyszyć może dziewczynce przez całe życie. Tego typu prezent ma niezwykle osobisty charakter, a to ze względu na fakt, iż jest on nieodłącznym atrybutem wiary gwarantującym wsparcie duchowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here