Jeszcze przed pojawieniem się nowego członka rodziny na świecie rodzice bardzo często szukają odpowiedzi na rodzące się pytania dotyczące nowo narodzonej pociechy.

Jednym z nich jest na pewno : w co ubierać niemowlaka?

Takie pytanie jest w pełni zasadne, ponieważ problem z odpowiednim ubiorem maluszka pojawia się w chwili opuszczania przez niego wraz z rodzicami szpitala. Wszystko z pewnością zależy od pory roku. Ma to szczególne znaczenie, ponieważ jest wyznacznikiem w kwestii doboru odzieży niemowlęcej.

W lecie z pewnością sprawdzą się lekkie kaftaniki, bawełniane pajacyki, koszulki, spodenki czy body. Rodzice muszą pamiętać, aby maluszkowi zakładać jedną warstwę ubrań więcej niż sami noszą. Wiadomo, że dziecko, które leży w wózku inaczej odczuwa temperaturę. Nie można jednak dopuścić do przegrzania dziecka, zakładając mu podczas upalnego lata ciepłe ubranka, kiedy sami mamy na sobie jedynie bluzkę i spodenki.

Świetnie sprawdzą się bawełniane ubranka, które przepuszczają powietrze, a jednocześnie bardzo dobrze odprowadzają wilgoć. Maluszek będzie czuł się komfortowo nawet podczas ciepłego lata. Z powodzeniem można wykorzystywać body z krótkim rękawem, które stanowi świetną bazę dla kolejnych sztuk odzieży w przypadku ochłodzenia. Wystarczy potem tylko założyć spodenki czy sweterek, aby dziecku nie było zimno kiedy temperatura ulegnie zmianie.

Coraz częściej jednak słyszy się jak starsze osoby są wręcz oburzone, że niemowlak leży w wózku bez czapki, ciepłego swetra czy skarpetek. Kiedy na dworze jest ponad 30 stopni Celsjusza, a pogoda jest bezwietrzna to nic się nie stanie, jeśli dziecko w osłoniętym daszkiem wózku poleży bez czapeczki. Lekki ubiór sprawi natomiast, że nie dojdzie do przegrzania malucha, co z pewnością wpłynie na jego samopoczucie i komfort.

w co ubierać niemowlaka

Lato daje rodzicom wiele swobody jeśli chodzi o ubiór pociechy.

Różnorodna, kolorowa odzież zachwyca swoim wyglądem i zachęca do jej zakupu. Niemowlę musi być przede wszystkim ubrane wygodnie, więc czasem warto zwrócić uwagę na wykonanie i krój danego ubranka, aby nie dopuścić do uciskania delikatnej skóry dziecka.

Rodziców z pewnością przeraża zimowa pora roku, kiedy to ubieranie niemowlaka sprawia im najwięcej trudności. Nie tylko z powodu ilości zakładanej na niego garderoby. Rodzice najczęściej nie wiedzą jakie ubranka zakładać, aby ich pociecha nie zmarzła, a jednocześnie nie przegrzała się. Wybierając się na spacer z maluszkiem należy pamiętać, że inaczej odczuwa ono temperaturę kiedy leży bez ruchu w wózku. Znów idealnie sprawdzi się body z krótkim lub długim rękawem.

Później rodzice mogą założyć skarpetki bądź rajstopki, spodenki i sweterek. Z powodzeniem na body można założyć także ciepłego pajacyka czy śpioszki. Później pozostaje tylko kurteczka, rękawiczki, czapka i szalik, jeśli jest taka potrzeba. Rodzice jednak dla takich maluszków wybierają ciepłe śpiworki i kocyki, które zapewnią dziecku ciepło nawet podczas mrozu. W przypadku ocieplenia można śpiworek odpiąć, a kocyk odkryć aby maluszek nie przegrzał się.

Rodzice także zastanawiają się jak ubrać dziecko, kiedy wybierają się w odwiedziny do rodziny czy przyjaciół i będą podróżować samochodem. Kwestia ubioru pozostaje taka sama, tylko podczas podróży warto odpiąć niemowlakowi śpiwór lub zdjąć mu kocyk. W ciepłym samochodzie można także pozbyć się z dziecięcej główki czapeczki czy z szyi szalika. Po dotarciu do celu można ją założyć z powrotem, a dziecku bez wątpienia będzie się lepiej podróżować.

w co ubierać

Wiosna i jesień to dwie pory roku, które potrafią zaskakiwać rodziców. Na początku spaceru świeci słońce, a w połowie drogi zaczyna padać lub wiać. W tym celu warto, aby rodzice zaopatrzyli się w torbę, w której schowają dodatkową warstwę ubranek dla maluszka. W przypadku zmiany pogody szybko można ubrać dziecko nawet poza domem. Także temperatura potrafi „płatać figle”.

W kwestii ubioru niemowlaka warto kierować się własną, rodzicielską intuicją. Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej i wie co jest dla niego dobre. Nie można jednak doprowadzać do sytuacji, kiedy latem dziecko przegrzewa się z powodu grubego ubioru, a zimą marznie. Jeśli ubiór niemowlaka mimo wszystko sprawia nam problem warto poradzić się doświadczonej mamy, która chętnie nam pomoże i doradzi.

Zaleca się, aby maluch posiadał jedną warstwę ubrań więcej niż osoba dorosła. Jednak z każdym dniem rodzic coraz lepiej poznaje swoje dziecko i będzie świetnie umiał stwierdzić czy maluszkowi jest za ciepło czy za zimno. Każde dziecko jest inne i inaczej odczuwa temperaturę. Wszystko zależy od jego budowy i wagi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here