Lato to idealny czas na rodzinne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Spacery, wycieczki rowerowe, gra w piłkę, to doskonałe formy zabawy z dziećmi, które nie tylko poprawią kondycję, oraz samopoczucie, ale także pomogą nawiązać bliższą więź i wzmocnić relacje z najbliższymi. Jednak nie tylko rozrywki terenowe sprzyjają budowaniu relacji i rozwojowi dziecka. Jedną z niesamowicie twórczych i uwielbianych przez dzieci w różnym wieku zabaw, jest zabawa w piaskownicy. Bez względu czy jest to piaskownica w przydomowym ogródku, na placu zabaw, czy może na brzegu morza lub jeziora. Zabawa w piasku za każdym razem potrafi przynieść mnóstwo pozytywnych przeżyć.

Zabawa w piaskownicy z dzieckiem

Czas spędzony na wspólnej zabawie w piaskownicy z dzieckiem jest nie do przecenienia. W zależności czy bawimy się z dwulatkiem, czy z ośmiolatkiem, mamy bardzo duże pole do popisu. Najmłodsze dzieciaki będą zachwycone wspólnym robieniem babek z piasku, a jeszcze bardziej burzeniem ich. Można również, używając odpowiednich narzędzi, wykopać dołek, który wyłożymy folią, a do którego następnie wlejemy wodę, tworząc doskonałe jezioro dla zabawek. Sklep internetowy www.mojebambino.pl oferuje ogromną gamę akcesoriów do zabawy w piasku. Począwszy od tradycyjnych zestawów z łopatką, grabkami i wiaderkiem, poprzez fantazyjne foremki do babek, wzorzyste wałki do piasku, a także narzędzia takie jak świder czy mini koparka ręczna, umożliwiające małemu budowniczemu poczucie się jak na prawdziwym placu budowy.

Ze starszakami możemy wdrożyć bardziej twórcze gry i zabawy. Budować fantazyjne zamki, fortece otoczone rzeką, w której pływają plastikowe aligatory. Budując zamki z piasku, dzieci uczą się jak tworzyć konstrukcje, jak planować i projektować budowle, następnie, kiedy forteca jest już gotowa, mają możliwość ozdobienia jej kamyczkami, trawą, muszelkami, czy innymi gadżetami, w zależności od tego, co akurat znajdą pod ręką. Zbudowany zamek z piasku doskonale sprawdzi się również do wspólnej zabawy z odgrywaniem ról.

Dziecko w piaskownicy – dziecko szczęśliwe

Dzieci uwielbiają zabawę w piasku dlatego zabawki do piaskownicy to bardzo bezpieczny pomysł na prezent, który zawsze się przyda.Może to być wieloelementowy zestaw do piasku, z mnóstwem foremek, umożliwiający tworzenie fantazyjnych piaskowych rzeźb, a może to być zwykłe wiadro z grabkami i łopatką, te akcesoria zawsze się przydadzą. Zabawa w piasku ma to do siebie, że zajmuje dziecko na długi czas. Nad morzem wielokrotnie można zaobserwować dzieciaki, które niestrudzenie kopią olbrzymie dołki w piasku, które za chwile zalewa fala, a one zaczynają kopanie od nowa. Zabawa w piaskownicy może jedna być czymś więcej, możemy wykorzystać ją do nauki liczenia czy dodawania, z pomocą piaskowych babek, można również uczyć dziecko figur geometrycznych, nazw zwierzątek czy kolorów. Mając odpowiedni arsenał zabawek do piasku, możemy je wykorzystywać, aby uczyć przez zabawę. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na budowanie babek, zamku, basenu, czy naukę dodawania, ważne jest, że spędzamy ten czas razem. Te wspólne chwile są nie do zastąpienia i to właśnie one dają dzieciom najwięcej szczęścia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here