Czas świąt Bożego Narodzenia, to czas, w którym dziecięce marzenia puszczają wodze fantazji. Dzieci piszą listy do św. Mikołaja z prośbą o swoje wyśnione prezenty, które znajdą później pod choinką. Rodzice wówczas dwoją się i troją, aby spełnić marzenia swoich dzieci, lecz nie zawsze udaje im się znaleźć to, co dzieci sobie wyśniły pod choinkę.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/prezenty-pod-choinke-dla-dzieci/

Ładne czy praktyczne?

To odwieczne pytanie, którym kierują się rodzice przy wyborze prezentu świątecznego dla dziecka. Ładne nie zawsze oznacza praktyczne, a do tego może się szybko znudzić. Zwłaszcza, że dzieci szybko zmieniają swoje upodobania i interesują się co rusz innymi rzeczami.

Praktyczne niekoniecznie może się spodobać, w końcu to święta i czas spełniania dziecięcych marzeń. A przecież żadne z nas jako dziecko nie chciało dostać pod choinkę skarpetek czy też encyklopedii, prawda?

W obecnych czasach na szczęście istnieje wybór zabawek, które są ładne i praktyczne. Dziecku można zaprezentować np.: grę planszową, która się im spodoba i będzie również miała funkcję edukacyjną.

Jeśli wasz budżet na to pozwala, możecie dziecku zrobić również dwa prezenty – zabawkę, którą sobie wymarzyło, a do tego jakiś praktyczny, edukacyjny prezent, który również podbije jego serce.

Spełnione marzenia

Dzieci bardzo często wymyślają sobie listy prezentowe, które zawierają ich skryte marzenia o konkretnych zabawkach. Nierzadko są to prezenty bardzo drogie i nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziecko zachęcić do napisania listu do św. Mikołaja, w którym zawsze różne opcje prezentowe. Dodatkowo rodzice będą mieli wgląd na to, co można dziecku zakupić przy innej okazji, jeśli niekoniecznie w okresie świątecznym, pozwala im budżet na zakup droższej zabawki.

Pamiętajcie, że również możecie zaoferować dzieciom wspólne tworzenie prezentu po świętach, czyli np.: kupić karnet na konkretną rozrywkę lub zajęcia kreatywne – takie prezenty również tworzą wspólne wspomnienia, które są bezcenne!

Przeczytaj też: http://www.zrozumdziecko.pl/wyprawka-dla-dziecka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here