Chrzciny to wyjątkowy moment w życiu każdego dziecka, a także – jego rodziców oraz rodziców chrzestnych. Z okazji chrztu wręcza się prezenty, które mają formę zarówno pamiątek, jak i przedmiotów przydatnych w wychowaniu małego dziecka. Jeśli szukasz pomysłu na ciekawy prezent na chrzciny – poniżej przedstawiamy kilka atrakcyjnych propozycji. Warto je rozważyć jeśli szukasz prezentu odpowiedniego dla swojego chrześniaka lub chrześnicy.

Praktyczny prezent z okazji chrzcin – czyli jaki?

Jeśli pragniesz kupić prezent, który będzie nie tyle pamiątką samego chrztu, co okaże się przydatny w wychowywaniu maleństwa, wówczas warto rozważyć zakup tzw. kosza Mojżesza. Jest to rodzaj kosza przeznaczonego do przenoszenia niemowlaków, w którym mogą bez problemów zasypiać i spędzać czas wolny. Przebywanie w koszu Mojżesza jest bezpieczne oraz wygodne, dzieci nie są narażone na wypadnięcie poza krawędź, a materiały użyte w produkcji są dla nich bezpieczne.

Krzesło do karmienia to wybór praktyczny i użyteczny. Każde dziecko w pewnym okresie musi z niego korzystać. Jest dobrym sposobem, by nauczyć dziecko jedzenia przy blacie stołu oraz wprowadzić je w skomplikowany świat jedzenia przy użyciu sztućców. Krzesełka do karmienia to wybór idealny, jeśli zależy nam, by prezent był przydatny.

Bujany leżak to kolejne ciekawe rozwiązanie. Dzieci uwielbiają być kołysane – wiele z nich nie potrafi zasnąć jeśli ich łóżeczko nie będzie się lekko kołysać. Bujane leżaki to rozwiązanie dedykowane dla tych dzieci, które w czasie kołysania uspokajają się i łatwiej zasypiają. Na bujany leżak składa się wygodne siedzisko oraz stelaż, pozwalający na lekkie kołysanie naszym berbeciem.

Mata edukacyjne to urządzenie stosowane przez wielu młodych rodziców. Na macie dziecko może spędzać czas w ciągu dnia, bawić się z rodzicami, rodzeństwem lub zabawkami oraz zasypiać. Maty są wykonane ze specjalnych materiałów zabezpieczających dziecko w czasie przebywania na niej. Warto podkreślić, że wybór maty edukacyjnej jest polecany przez pediatrów i psychologów rozwojowych – zwracają uwagę, że stymuluje ona rozwój psychoruchowy dziecka w czasie jego pierwszych miesięcy życia.

Album na zdjęcia – chrzest

Jeśli zależy ci na wyborze prezentu, który będzie przyjemną pamiątką po dniu chrztu – wówczas polecamy wybrać album na zdjęcia z chrztu. Albumy takie występują w wielu wersjach, różniących się zarówno wielkością, kształtem, koncepcją, sposobem wykonania jak i ilością stron.

Przeglądając dostępne albumy, polecamy szczególnie wybierać te pokryte twardą i solidną oprawą. Nim dziecko podrośnie mija kilka dobry lat, dlatego warto by album dotrwał w dobrym stanie czasów jego dorosłości. Warto wybierać szczególnie oprawy ze skóry ekologicznej, która występuje w wielu jasnych odcieniach – idealnie pasujących do okazji chrztu.

Okładki większości albumów są wzbogacone o różnego typu estetyczne przedstawienia – postaci świętych, postaci Biblijne, anioły, lub ozdobne ornamenty.

Ilość kart w albumie powinna wynosić ok. 30 – dobrze jeśli są to kartki szyte, z bezkwasowych materiałów, dedykowanych do przechowywania fotografii. W albumie takich rozmiarów z łatwością zmieścimy 120 zdjęć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here