Mazury zwane Krainą Tysiąca Jezior to region uwielbiany przez Polaków. Piękne lasy i czyste jeziora stanowią idealne warunki do wypoczynku. Mazury kuszą turystów nie tylko swoimi walorami przyrodniczymi. W tym regionie znaleźć można również bardzo wiele ciekawych zabytków. Nic dziwnego więc w tym, że wielu organizatorów turystyki dziecięcej wybiera właśnie ten region do realizacji swoich kolonii dla dzieci. Turystyka w tym miejscu jest dobrze rozwinięta. Dostępnych jest wiele ośrodków kolonijnych o dobrym standardzie z bardzo bogatym zapleczem rekreacyjnym.

Kolonie na Mazurach to mnóstwo wrażeń

Oferta kolonii na Mazurach ( https://www.kogis.pl/lokalizacja/kolonie-na-mazurach/ ) jest bardzo szeroka. Tematyk jest tak wiele, że każde dziecko znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Kolonie na Mazurach będą idealne dla dzieci w wieku 6-13 lat. Dla tych najmłodszych w wieku 6-10 lat idealne będą takie kolonie jak między innymi ,,PIERWSZA KOLONIA ARTYSTYCZNA NA MAZURACH” czy ,, MÓJ PIERWSZY OBÓZ NAD JEZIOREM”. Są one idealne na pierwszy wyjazd bez rodziców. Program jest tak skonstruowany, że maluchy nie będą miały czasu rozmyślać i tęsknić za rodzicami. Wypełniony jest od rana do wieczora mnóstwem ciekawych aktywności oraz zabaw. Wieczorem kadra czyta ciekawe książki na dobranoc, po to aby dzieci mogły poczuć się jak w domu.

Kolonie na Mazurach będą świetnym wyborem również dla wszystkich małych poszukiwaczy przygód. Zajęcia w lesie to dopiero świetna zabawa. Na takich koloniach jak ,,SZKOŁA PRZETRWANIA” czy ,,TRAPERSKA PRZYGODA” dzieci uczą się terenoznawstwa, kamuflażu, rozpalania ognia, budowy szałasu, wędki, tratwy i wielu innych. Dodatkowo na przygodowych koloniach na Mazurach realizowane są kajakowe wyprawy po jeziorze oraz ciekawe przeprawy. Dzieci poznają techniki pokonywania trudnego terenu. Świetna zabawa gwarantowana.

Najpiękniejsza kraina w Polsce?

Mazury słyną z pięknych jezior, dlatego właśnie w tym miejscu realizowane są też bardzo ciekawe i popularne kolonie żeglarskie, a nawet windsurfingowe. Podczas kolonii żeglarskich dzieci uczą się żeglarstwa zarówno w teorii jak i praktyce. Koloniści poznają również zasady bezpieczeństwa, które muszą przestrzegać. Żeglarstwo uczy pracy w grupie, odpowiedzialności oraz sprytu. Zajęcia żeglarskie prowadzone są przez wykwalifikowanych pasjonatów tego sportu. Często instruktorzy zarażają swoją pasją dzieci, które postanawiają rozwijać się i doszkalać w tej dziedzinie.

Innymi, również chętnie wybieranymi koloniami realizowanymi na Mazurach są kolonie artystyczne. Malownicze krajobrazy mogą natchnąć niejednego artystę. Wśród artystycznych kolonii na Mazurach znaleźć można obozy plastyczne, podczas których dzieci uczestniczą w zajęciach związanych z malarstwem, rysunkiem, a nawet rzeźbą. Artystyczna kolonia na Mazurach będzie odpowiednia dla wszystkich kreatywnych osób. Podczas takiego obozu dzieci poznają techniki oraz akcesoria, które powinien znać każdy profesjonalny artysta. Artystyczne kolonie na Mazurach to również obozy związane z aktorstwem, śpiewem, a nawet tańcem. Obóz musicalowy ,, WAKACJE Z SOY LUNĄ” to połączenie wszystkich tych elementów. Jest to świetna propozycja dla małych aktorów, piosenkarzy oraz tancerzy.

Na wakacje - nad jeziora

Co roku w ofercie organizatorów turystyki dziecięcej znaleźć można sportowe kolonie na Mazurach. Ośrodki kolonijne na Mazurach zazwyczaj dysponują dużym i bardzo dobrze zagospodarowanym terenem do rekreacji. Mali sportowcy mogą w związku z tym korzystać z wielu udogodnień. Sportowe kolonie na Mazurach to prawdziwy mix aktywności. Dzieci uczestniczą w rozgrywkach sportów świetnie im znanych. Są to między innymi: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis stołowy, badminton, piłka ręczna i inne. Sportowe kolonie na Mazurach to także wiele nowości. Dzieci mogą spróbować mniej znanych aktywności, jak np. speedminton, crossminton, ultimate frisbee, szermierka, żonglerka, chodzenia na szczudłach, slackline, łucznictwo i wiele więcej. Sportowe kolonie na Mazurach to propozycja dla bardzo aktywnych dzieci, jak i tych, które chciałyby poprawić swoją kondycję. Na każdej kolonii sportowej dzieci pracują w swoim tempie. Liczą się osobiste wyniki.

Na wakacje – nad jeziora!

Mazury są zawsze dobrym pomysłem na wakacje. Kolonie na Mazurach zdecydowanie przypadną do gustu każdego dziecka. Jest to idealna lokalizacja na niezapomniane oraz pełne wrażeń wakacje. Kolonie na Mazurach charakteryzują się niepowtarzalną atmosferą. Niezależnie od wybranej tematyki na dzieci czekają rozgrywki sportowe, wycieczki, dyskoteki, zabawy w jeziorze, wyprawy kajakowe, gry terenowe, spacery i wiele innych atrakcji. Kolonia na Mazurach jak każdy tego typu wyjazd bardzo pozytywnie wpływa na dziecko. Kolonie otwierają uczestników zarówno na nowych ludzi, jak i na ciekawe doświadczenia. Czas spędzany z rówieśnikami uświetnia wyjazd. Nowe znajomości bardzo często zamieniają się w wielkie przyjaźnie. Kolonie na Mazurach to sposób rodziców na bezpieczne i atrakcyjne wakacje. Dla dzieci kolonia to niesamowita przygoda, która bawi, uczy i rozwija.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here