Basen, plaża, opalanie, promienie UV – to sytuacje, które mogą wzbudzić zaniepokojenie lub przypomnieć złe doświadczenia u osób o suchej i wrażliwej skórze. Z drugiej strony każdy chciałby korzystać z pięknej pogody, wakacji, spędzać aktywnie czas poza domem.

Regeneracja + nawilżanie

Skóra, szczególnie ta bardzo sucha i wrażliwa, potrzebuje codziennej pielęgnacji. Suchość na łokciach, łydkach, nieprzyjemne swędzenie to niestety często codzienność i sygnał, że płaszcz ochronny skóry nie radzi sobie z zanieczyszczeniami. Co w takiej sytuacji robić? Zadbać o wsparcie naturalnej regeneracji i nawilżenie. Nowoczesny rynek kosmetyczny na szczęście oferuje wiele możliwości pomocy: odpowiednie produkty zadbają o normalizację procesu złuszczania naskórka, nawilżą warstwę lipidową skóry, mogą również pomóc zagoić rany i ukoić skórę. Do dyspozycji mamy przede wszystkim balsamy i mleczka do ciała.

Balsam vs Mleczko

Zarówno balsam jak i mleczko mają to samo zadanie: odżywić dogłębnie skórę i zapobiec przesuszeniom. Czym się więc różnią? Przede wszystkim konsystencją: mleczka mają cięższą i gęstszą, balsamy zawierają więcej płynów. Konsystencja przekłada się na tempo wchłaniania i w następstwie komfort użytkowania np. wygodne założenie odzieży bez obawy o jej zabrudzenie. W przypadku mleczka jest to efekt połączenia tłuszczu i wody w równych proporcjach. Po balsamie nie pozostają tłuste smugi, które bywają niekomfortowe. Jednakże niezależnie od wybranego produktu najważniejsza jest systematyczność używania.

Postaw na balsam!

Na rynku mamy kilka kosmetyków przeznaczonych do wyjątkowo suchej i wrażliwej skóry, np. balsam do bardzo suchej skóry od Mixy. Jest to rodzaj balsamu, który dzięki specjalnej formule przygotowanej pod kontrolą medyczną, skutecznie nawilża, regeneruje, ale działa też jak opatrunek na zniszczoną skórę. To efekt składu zawierającego glicerynę i mleko owsianego. Oczywiście, nie znajdziemy tam żadnych składników alergizujących.

Jak stosować balsam?

Po pierwsze, regularnie: nawet dwa razy dziennie, a jeśli to niemożliwe to po każdej kąpieli. Lekko wilgotna skóra najłatwiej wchłania aktywne składniki. Warto jest połączyć to z prostym masażem: nakładajmy kosmetyk za pomocą powolnych, okrężnych ruchów, co pobudzi mikrokrążenie w skórze i ułatwi wchłanianie. Po pewnym czasie używania balsamu do suchej skóry można zauważyć zmiany, w wyniku których skóra będzie gładsza i odzyska naturalny, zdrowy kolor, a Ty po prostu poczujesz się lepiej!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here