O ile znane są preferencje dziecka, o tyle łatwiejsze okazuje się kupno idealnego prezentu. Co począć, kiedy zainteresowania smyka odnośnie zabawek stanowią dla nas tajemnicę? Albo przeciwnie, zmieniają się jak w kalejdoskopie? Wówczas warto postawić na sprawdzone, ponadczasowe propozycje od renomowanych w branży dziecięcej producentów.

Puzzle Clementoni

Ta włoska marka o ponad 40-letniej tradycji doskonale wie, jak zaspokoić oczekiwania najmłodszych klientów. Bogata oferta zabawek wyróżnia się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale również walorami edukacyjnymi. Nie wspominając już o bezpretensjonalnej uniwersalności, która sprawia, że idealną zabawkę znajdą dla siebie zarówno przedszkolacy, jak i uczniowie. Jedną z nich są puzzle Clementoni. Stworzone po to, aby bawić i uczyć. Zawsze modne, popularne i wzbudzające zainteresowanie. Z ciekawymi obrazkami do ułożenia, w żywych, intensywnych kolorach, dopasowanych do wieku i możliwości odbiorcy. Jednak jak się okazuje, wybór puzzli Clementoni to nie tylko świetna rozrywka i narzędzie edukacji, ale również trening dla mózgu. Podczas ich układania stymulowane są dwie półkule mózgowe, a co za tym idzie, pobudzana jest sfera odpowiedzialna za działania analityczne i logiczne, jak i te związane z wyobraźnią i kreatywnością. Co więcej, ich regularne układanie zwiększa zdolność koncentracji i zapamiętywania, stając się rozrywką o szerokim spektrum edukacyjnym i zdrowotnym. W zależności od wieku, można wybierać spośród małych, 12-elementowych zestawów z serii My First Puzzle po bardziej złożone, obejmujące 24, 48, 60 czy 104 elementy.

Coś dla najbardziej wymagających – długopis 3D

Spójrzmy prawdzie w oczy, niektóre dzieci mogą nie przejawiać zbyt wielkiego zainteresowania puzzlami Clementoni. Nie ma bowiem prezentu jednego i zarazem uniwersalnego, który wzbudzi zachwyt u wszystkich dzieciaków – i to bez wyjątku. Jednak i na to jest sposób. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą nowości. W ostatnim czasie bardzo modny jest długopis 3D. To prawdziwy hit na polskim rynku, który – w telegraficznym skrócie ujmując – pozwala na rysowanie w powietrzu, tworząc w ten sposób przestrzenne konstrukcje. Choć wyglądem przypomina zwykłe narzędzie do pisania, niewiele ma z nim wspólnego. Zamiast atramentu posiada plastikowy wkład, który za sprawą istniejącego mechanizmu ulega podgrzaniu, aby za chwilę uwolnić płynny plastik, który zastygnie w powietrzu. Przy jego użyciu można tworzyć różnorodne konstrukcje, które następnie ozdobią wnętrze dziecięcego pokoju. Na rynku, oprócz tych długopisów 3D, można zakupić także wkłady w różnych kolorach do wyboru. Wszystko po to, aby radość z tworzenia mogła trwać godzinami!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here