Aranżując i uzupełniając powoli pokój dziecięcy, na pewno na którymś z pierwszych etapów prac architektonicznych należałoby dobrać do niego jakieś łóżeczko. Ten mebel odgrywa przecież ważną rolę. Musi być dla malucha wygodny i komfortowy, aby dobrze mu się na nim spało i by dzięki temu jego organizm właściwie się regenerował. Każdy rodzic powinien zatem przejrzeć łóżeczka dla dzieci Kocot Kids i wybrać spośród nich to, które sprawdzi się u jego pociechy. A jak tego dokonać?

Rozmiar łóżka dziecięcego

Rozmiar ma olbrzymie znaczenie. A mówiąc dokładniej – wymiary łóżeczka są najistotniejsze. Łóżeczko musi zostać dopasowane rozmiarowo do wieku, wagi, a przede wszystkim do wzrostu dziecka. Innego mebelka będzie potrzebować czterolatek, a zupełnie innego maluch, który ukończył właśnie dziesiąty rok życia i zaczął intensywnie rosnąć. Te wymiary można sobie wcześniej sprawdzić na stronie KocotKids.com, szukając odpowiedzi na pytanie, jakie łóżeczko będzie odpowiednie dla dziecka o konkretnym wzroście i wadze.

Druga kwestia to bezpieczeństwo. Wszystkie elementy używane przez młodsze dzieci muszą być dla nich po prostu bezpieczne i z tym stwierdzeniem raczej nikt nie będzie polemizować. Maluchy potrafią spędzać w łóżkach sporo czasu. Potrzebują bowiem znacznie więcej snu do pełnej regeneracji i odpoczynku niżeli osoby dorosłe. Łóżko dla chłopca czy dziewczynki powinno zapewniać też odpowiednio wysoki poziom komfortu. Jeżeli natomiast jest wybierane dla młodszego dziecka, należy zwrócić uwagę na to, czy zostało otoczone specjalnymi barierkami, które uniemożliwią dziecku samodzielnie wyjście z łóżeczka.

Wybór łóżka dla niemowlaka

W przypadku łóżek dla noworodków czy niemowlaków równie ważny jest typ konstrukcji. Mebel przeznaczony do spania nie powinien mieć żadnych ostrych krawędzi. Warto też sprawdzić, z jakiego materiału został wykonany i czy przypadkiem nie pokryto go warstwą jakichś chemicznych specyfików. Najlepsze będzie po prostu czyste drewno. Jest ono materiałem naturalnym o bardzo dobrych właściwościach. Drewno nie wywołuje reakcji alergicznych, dlatego może być eksploatowane nawet przez najmłodszych użytkowników.

A co z wyglądem? Teoretycznie ta kwestia nie jest aż tak ważna, jednakże dla samych rodziców może mieć ona pewne znaczenie. Teraz łóżeczka dziecięce mają mocno zróżnicowany design, który sam sugeruje, przez kogo powinny być użytkowane. Łóżeczko dla dziewczynki prawdopodobnie będzie zawierać pewne różowe elementy, a z kolei to dedykowane chłopcom może być zdobione niebieskimi częściami. Na wygląd łóżeczka mimo wszystko też warto by było zwrócić uwagę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here