Wybór wózka dla dziecka nie jest łatwy zadaniem. Wiąże się to nie tylko z dobraniem rodzaju wózka, który będzie najlepiej sprawdzał się na co dzień, ale też akcesoriami dodatkowymi. Jakie z nich warto mieć, ponieważ z pewnością przydarzą się rodzicom i okażą się pomocne dla dziecka?

1. Torba do wózka

Torby do wózka to ważna część wyposażenia wózków, ponieważ maluszek potrzebuje wielu rzeczy w trakcie np. wyjścia na spacer. Można je zapakować w torbę i mieć pewność, że zawsze są pod ręką. Kiedy torbę można np. doczepić do ramy wózka – wówczas mamy jeszcze większą wygodę.

2. Parasolka do wózka

Parasolki do wózka to kolejne, wygodne wyposażenie do wózków dziecięcych. Dlaczego warto je mieć?

Zakup wózkowego parasola to rozwiązanie, jakie pozwala na ochronę maluszka w trakcie deszczu, wiatru lub mocnego słońca. To tym istotniejsze, że nie zawsze wiemy jaka pogoda może nas spotkać w trakcie dłuższego spaceru. A wówczas warto mieć pod ręką parasolkę, by zadbać o właściwą ochronę dziecka.

Obecnie parasolki posiadają m.in.filtr UV, co sprawdza się w upalne, letnie dni i jakie rodzicom pewność, że mocne promienie słońca nie zaszkodzą dziecku.Na rynku dostępne są modele wózków z wbudowanymi parasolkami. Można je też kupić osobno. Pasują do większości wózków, posiadają dobry mechanizm mocujący, dający możliwość regulowania kąta nachylenia parasola. Do innych, ciekawych elementów wyposażenia możemy zaliczyć specjalnie wyginającą się sprężynę, która umożliwia dopasowanie nachylenia.

3. Wkładka do wózka

To kolejna, potrzebna część wyposażenia.

Wkładki do wózka mogą mieć różne kolory i wzory. Znajdziemy je w wersjach dla dziewczynek i dla chłopców. Często rodzice sięgają po rozwiązanie jakim jest np. 4 w 1 lub 5 w 1. W takim zestawie znajdziemy takie elementy wyposażenia wózka jak:

– wkładka do wózka/określana też jako materacyk;
– poduszka antywstrząsowa;
– ochraniacze na pasy;
– ochraniacz na pałąk;
– kocyk;

Sama wkładka pełni funkcję ochronną i dekoracyjną. Na co dzień chroni tapicerkę przed zabrudzeniem i powoduje, że wygląda pięknie i stylowo. W dni, kiedy jest cieplej, wkładka chroni delikatne ciało dziecka przed przegrzaniem się. Dlatego warto wybierać wkładki z takich materiałów, jak bawełna, która jest delikatna dla skóry maluszka. W chłodniejsze dni, z kolei, wkładka zapewnia ciepło, co umożliwia spacery nawet zimą.

Zanim wybierzemy idealny wózek dla swojego dziecka – warto wziąć pod uwagę dodatkowe elementy wyposażenia. Powyżej znajduje się lista tych, które warto mieć w swoim wózku, by znacznie ułatwić spacery mamie i maluszkowi.

Więcej akcesoriów do dziecięcych wózków znajdziesz na stronie https://allegro.pl/kategoria/wozki-akcesoria-82614

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here