Trafiony prezent, który spotka się z radością dziecka to chyba najpiękniejsza chwila dla obdarowującego. Może się wydawać, że kupno zabawki nie jest trudną rzeczą. Nic bardziej mylnego. Przemyślany podarek sprawi, że maluch będzie rozwijał swoją wyobraźnię, talenty i zdolności manualne. Poniżej 10 podpowiedzi na co zwrócić uwagę.

Mały sportowiec

Prezenty dla sportowca to niekończąca się opowieść. Możemy wybierać w kategorii odzieży pamiątkowej, sprzętu sportowego lub biletów na ciekawe wydarzenia. Każdy pięciolatek doceni nasze starania, jeśli trafimy w jego gust. W czym możemy wybierać?

  • profesjonalna piłka do gry zachwyci małego piłkarza,

  • hulajnoga świetnie sprawdzi się na rodzinnych spacerach,

  • koszulka firmowana ulubionym zespołem sportowym,

  • rolki, które mogą okazać się sporym wyzwaniem.

Inżynier od najmłodszych lat

Pobudzanie wyobraźni przestrzennej i tworzenie niezwykłych konstrukcji od najmłodszych lat wpływa pozytywnie na przyszłe wybory dziecka. Solenizant interesujący się wszelkiego rodzaju tworzeniem obiektów będzie uszczęśliwiony w sytuacji, gdy w pudełku prezentowym znajdzie klocki dla dzieci. Należy pamiętać o bezpieczeństwie i wybierać te najwyższej jakości i dostosowanie do wieku. Dobrym pomysłem będzie zakup dużego zestawu, który będzie cieszył pięciolatka przez długi czas. Drewniane klocki dla dzieci dostępne we wszystkich kolorach tęczy nie tylko ucieszą dziecko, ale również będą przypominać dzieciństwo starszym. Co oprócz tradycyjnych klocków będzie odpowiednie dla małego budowniczego?

  • zestawy puzzli, które w trudniejszych, przestrzennych wersjach mogą być prawdziwym wyzwaniem,

  • klocki matematyczne łączące zabawę z nauką.

Klocki dla dzieci, puzzle czy wszelkiego rodzaju zestawy do budowania to również dobry sposób na spędzanie czasu z rodzicami. Tworzenie wspólnie fortów, wież i zamków wykreuje piękne relacje.

Dusza artysty

Niektóre dzieciaki od najmłodszych lat uwielbiają wyrażać siebie poprzez malowanie. Na początku jest to łączenie kolorów i form oraz tworzenie abstrakcyjnych rysunków. Z czasem jednak dłoń i nadgarstek przyzwyczajają się, dzięki czemu dziecko kreuje coraz lepsze prace. Jaki prezent pomoże mu w rozwijaniu talentu?

  • zestaw farb z kompletem pędzli, dzięki którym każdy mały artysta poczuje się jak prawdziwy malarz,

  • profesjonalna sztaluga na płótno,

  • różnego rodzaju kolorowe flamastry,

  • zestaw ciekawych kolorowanek.

Kluczem do sukcesu jest wcześniejsze planowanie. Nie należy zostawiać zakupów na sam koniec, ponieważ zazwyczaj wybieramy pierwszą lepszą rzecz, która finalnie może w ogóle nie zainteresować dziecka. Jeśli brak nam pomysłów, świetnym posunięciem będzie konsultacja z rodzicami, bądź złożenie się na większy prezent.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here