Święta to czas kojarzony z rodzinnymi spotkaniami, wspólną kolacją i oczywiście obdarowywaniem się prezentami. Dla wielu z nas to doskonała okazja, by sprawić przyjemność bliskim. Pierwsze zadanie, przed którym przyjdzie nam stanąć, to wybór odpowiedniego prezentu. Jak wiadomo, prezent trzeba zapakować. Ładnie opakowany prezent wzbudza ciepłe emocje i nierzadko daje taką radość jak jego zawartość. Poniżej podpowiadamy jak zapakować świąteczne prezenty.

 1. Celofan

Najbardziej uniwersalnym opakowaniem jest celofanowa folia. Sprawdzi się ona idealnie gdy mamy do zapakowania coś o nieregularnym kształcie. Folię taka można zakupić w kwiaciarniach. Gdy sytuacja jest podbramkowa i nie mamy czasu iść do kwiaciarni, śmiało można wykorzystać rękaw do pieczenia.

Potrzebujesz tylko:

 • Folię z celofanu
 • Nożyczki
 • Wstążkę lub sznurek do zawiązania
 • Sianko dekoracyjne, sizal lub po prostu wata – jako wypełnienie

Rozkładamy folię na płasko. Na środku kładziemy wypełnienie i prezent. Zaginamy rogi folii do góry, wiążąc je wszystkie razem wstążeczką. Wiążemy ładną kokardę i gotowe! Prezent dodatkowo można ozdobić klasyczną prezentową gwiazdką.

 1. Cukierek papierowy

To niezwykle prosta i efektowna technika. Tak jak w powyższym przykładzie, metoda ta pozwoli na estetyczne zapakowanie prezentów o niestandardowych wymiarach.

Przygotuj:

 • Papier prezentowy lub szary
 • Wstążka, tasiemka lub sznurek – dwa kawałki
 • Nożyczki

Rozkładamy papier -jeżeli wybierzemy taki z domieszką folii, będzie trwalszy. Przymierzamy prezent tak, żeby po dwóch jego końcach zostało kilkanaście cm luźnego papieru. Nasz prezent kładziemy podarunek wzdłuż dłuższych krawędzi papieru. Owijamy prezent papierem, robiąc rulon. Wystający koniec zbieramy zaraz za prezentem i związujemy tasiemką. To sam robimy z drugiej strony tak, żeby uzyskań kształt cukierka. Prezent gotowy!

 1. Papier ozdoby

To chyba najbardziej popularna metoda pakowania prezentów. Najłatwiej będzie t metoda zapakować prezenty o kształcie regularnej bryły. Prezenty mieszczące się w pudełko, również można elegancko opakować papierem ozdobnym.

Przygotuj:

 • Papier ozdobny
 • Nożyczki
 • Wstążka lub sznurek
 • Elementy dekoracyjne: naklejki, kokardy, gwiazdki – opcjonalnie

Odwijamy papier z rolki. Kładziemy na nim prezent. Dłuższe boki prezentu owijamy papierem i sklejamy taśmą klejącą. Przy krótszych brzegach zaginamy końcówki do środka i również sklejamy taśmą. To samo robimy z drugiej strony. Nadmiar papieru prezentowego można zagiąć do środka sklejanego fragmentu. Tak zapakowany prezent warto dodatkowo owinąć wstążką i zrobić piękną kokardę, żeby nasz prezent był jeszcze bardziej efektowny.

 1. Gotowe rozwiązanie

Święta to okres, gdy mamy dużo na głowie,  dlatego na pakowanie prezentów może go nie wystarczyć. Z pomocą przychodzą torebki prezentowe, do których wystarczy włożyć prezent i postawić pod choinką. Ciekawą propozycję ma firma Coccodrillo, która oferuje ekologiczne papierowe torby, a dochód z ich sprzedaży przeznaczany jest na cele charytatywne. Teraz już wiesz jak zapakować świąteczne prezenty!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here