Śpiworki dla niemowląt – co warto o nich wiedzieć?

0
722

Zdrowy i spokojny sen w życiu małego dziecka jest ogromnie ważny. To właśnie w jego trakcie organizm malucha się regeneruje, rośnie i odpoczywa. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić dziecku jak najbardziej komfortowe warunku do spania. Sposobów jest na to kilka, jednak wśród nich wyróżnia się jeden. Mowa tu o śpiworku do spania dla niemowląt. Co warto o nim wiedzieć i czym się kierować przy jego kupnie?

Idealne warunki do spania dla dziecka

Zapewniając dziecku odpowiednie warunki do snu, skupić trzeba się m.in. na temperaturze, w jakiej maluch ma spać. Na pewno nie może być ona zbyt wysoka. W takim przypadku bowiem może dochodzić do wysuszania się śluzówek nosa. To z kolei można prowadzić do pojawiania się infekcji. Z drugiej strony temperatura nie może być również zbyt niska. W tym bowiem przypadku maluch może się szybko przeziębić. Dlatego też stosowanie kocyka czy kołderki nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dziecko może się bowiem rozkopywać i odkrywać. Dodatkowo kołderkę lub kocyk maluch może także naciągnąć sobie na twarz, co może być dość niebezpieczne. Dlatego znacznie lepszym pomysłem jest stosowanie śpiworków dla niemowląt. W ich przypadku takie problemy nie występują. Śpiworki dla niemowląt zapewniają bezpieczne i komfortowe warunki snu dla dziecka.

Śpiworek a wiek dziecka

Śpiworki dla niemowląt mają bardzo wiele zalet. Wielu rodziców zadaje sobie jednak pytanie, od kiedy ich maluch może zacząć w nim zasypiać. Dlatego jasno trzeba powiedzieć, że ze śpiworka korzystać można już od urodzin dziecka. Spanie w śpiworku jest dla niemowlaka całkowicie bezpieczne. A do jakiego wielu powinno w nim spać? To kolejne często zadawane pytanie. To już tak naprawdę zależy od upodobać dziecka i decyzji rodziców. Na rynku dostępne są śpiworki w różnych rozmiarach, dzięki czemu dobrać można także taki dla nieco starszego dziecka.

Wybór śpiworka

Na rynku dostępne są różne śpiworki dla niemowląt. Wybierając ten konkretny, uwagę zwrócić należy na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim jest to materiał, z którego śpiworek jest wykonany. Musi być to oczywiście materiał bezpieczny, dlatego sprawdzić trzeba, czy posiada odpowiednie atesty. Najlepiej, aby był to materiał naturalny. Zapewni to właściwy przepływ powietrza. Dobrym wyborem może być zatem śpiworek bawełniany. Jest to materiał, który nie tylko zapewnia właściwą wentylację, ale również jest bardzo wytrzymały. Jeśli chodzi o sposób zapinania, to lepszym wyborem będzie śpiworek z zamkiem błyskawicznym, a nie z guzikami. Dzięki temu śpiworek będzie się łatwiej rozpinało i zamykało.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here