Niemowlak żeby się prawidłowo rozwijał to potrzebuje pomocy rodziców. Rodzice często o tym zapominają i wydaje i się, że na wszystko przyjdzie czas. To, dlatego jedne dzieci są o wiele bardziej rozwinięte, a inne mniej, dlatego warto zadbać o to żeby niemowlę miało z naszej strony pełne zainteresowanie, a wtedy przełoży się to na jego rozwój. W przyszłości sami sobie będziemy wdzięczni, jeśli dziecko będzie mądrzejsze od innych i wszystkiego będzie się o wiele łatwiej uczyło.

Skąd czerpać pomysły do zabawy z dzieckiem?

Nie każdy z rodziców jest kreatywny i nie wie też, za co w ogóle się zabrać. To, dlatego warto będzie korzystać z Internetu. Mamy tam wiele ciekawych pomysłów na to jak ma wyglądać taka zabawa. Warto to sprawdzić, warto to zastosować u siebie. Czasami można też zmieniać zabawy dostosowując je do zainteresowania dziecka jak i jego rozwoju. Nie każde niemowlę będzie w ten sam sposób rozwinięte i trzeba o tym pamiętać.

Do wyboru mamy różne zabawy, dlatego na pewno każdy rodzic dopasuje coś, co sprawi, że dziecko będzie bardzo zadowolone i będzie się rozwijało o wiele szybciej. Jeśli chcemy to można będzie skorzystać z pomocy książek, które są w sprzedaży. To oznacza, że rozwiązania mamy przynajmniej dwa i tylko od nas będzie zależało, kiedy i na które z nich postawimy? Warto się spieszyć, bo czas płynie bardzo szybko i nagle nasze dziecko już przestanie być niemowlakiem, a my przepaliliśmy możliwość zabawy z nim tak żeby rozwijało się o wiele lepiej.

jak łatwo wspierać rozwój swojego dziecka

Zabawy z naszym niemowlakiem

Pierwsze zabawy z dzieckiem to tak naprawdę ćwiczenia, które mają na celu jego szybszy rozwój. Dziecko musi ćwiczyć mięśnie szyi tak żeby w przyszłości mogło samodzielnie trzymać głowę. To nie jest proste, dlatego trzeba na takie różne zabawy mające go zmusić do pracy poświecić sporo czasu. Kolejna zabawa to chwytanie. Dziecko musi wyciągać rączki i wtedy będzie ćwiczyło. W pewnym momencie będzie coraz sprytniejsze i będziemy to widzieć, że nasza metoda działa. Wzrok dziecka nie jest zbyt mocno rozwinięty w pierwszych miesiącach, ale warto wybrać sobie kolorowe przedmioty.

Może to być coś we wzory i wtedy można z dzieckiem bawić się machając mu przed oczami. Dziecko będzie na pewno zainteresowane tym, co widzi i jednocześnie będzie chciało to chwytać. To na pewno wpłynie pozytywnie na jego rozwój. Na słuch dziecka i jego rozwój łatwo wpłynąć stosując zwykłą książeczkę do czytania. Czytamy dziecku od małego i na pewno będzie to dziecko uspokajało i będzie też wytężało swój słuch do nowych dźwięków. Nie rozumie ich, ale w pewnym momencie zacznie rozumieć, dlatego ma to aż tak bardzo duże znaczenie.

O wszystko trzeba zadbać, bo inaczej dziecko nie będzie się prawidłowo rozwiało i do tego wszystkiego dojdzie o wiele później. Nie ma to przecież sensu, bo skoro jesteśmy z dzieckiem i jest ono oczkiem w naszej głowie to trzeba będzie poświęcać dziecku bardzo, ale to bardzo dużo czasu. Byłoby dobrze gdyby więcej osób właśnie w ten sposób do tego podchodziło, bo niemowlaki by więcej na tym zyskały.

Rozwój dziecka jest dla nas najważniejszy

Wtedy, kiedy my nie mamy czasu bawić się z dzieckiem o jego rozwój powinny zadbać zabawki. Na początek wystarczy na szczebelkach łóżeczka powiesić kocyk, który będzie miał kolorowe wręcz jaskrawe wzory. Wtedy będzie to wyglądało bardzo ładnie i na pewno będzie dziecko chciało na to patrzeć. Można również zawiesić nad łóżeczkiem karuzele i to najlepiej grającą. Melodie powinny być uspokajające, ale jednocześnie takie, które dziecko zaciekawią.

zabawy z niemowlakiem

Na rozwój dziecka będzie wpływało wiele elementów, dlatego trzeba bawić się wszystkim, co mamy pod ręką. Wtedy dziecko poznaje nowe przedmioty i rozwija się szybciej od swoich rówieśników. W przyszłości nadal trzeba będzie pracować nad rozwojem dziecka i nie można o tym nigdy zapominać. W sprzedaży mamy różne gry i zabawki, dlatego każdy rodzic powinien się w to zaopatrzyć. W ten sposób rozwijamy wyobraźnie dziecka i ciekawość poznawania świata.

Nie musimy mieć zabawek jak w dużym przedszkolu, bo zamiast stawiać na ilość trzeba stawiać na ich, jakość i wtedy będą one o wiele bardziej przydatne w naszym domu. Z biegiem czasu to dziecko będzie wybierało zabawki, ale na dzień dzisiejszy jest zbyt małe i to nasze zadanie. Wcale nie takie łatwe jak nam się wydaje się trzeba się z nim zmierzyć. Jeśli to nasze pierwsze dziecko to tym bardziej trzeba włożyć w jego rozwój bardzo dużo pracy, a będzie to owocowało w przyszłości. Za rok czy dwa sami się będziemy mogli o tym przekonać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here