sobota, Grudzień 7, 2019

Pamiątka Komunii Świętej dla chłopców i dziewczynek

0
Pamiątka Komunii Świętej dla chłopców i dziewczynek

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka. To właśnie wtedy może ono po raz pierwszy przyjąć Eucharystię i w pełni uczestniczyć we Mszy Świętej. Na ten dzień dzieci przygotowują się przez cały rok — zarówno w czasie lekcji religii, jak i uczestnicząc w nabożeństwach. Aby to wyjątkowe wydarzenie na długi czas zapadło w pamięci małego Katolika, osoby zaproszone na celebrację Pierwszej Komunii Świętej, poza tradycyjnym upominkiem, zakupić mogą również pamiątkę komunijną.

Zabawki kształtujące i wspomagające rozwój dziecka – figurki zwierząt dla dzieci

0
figurki zwierząt dla dzieci

Zabawki dla dzieci posiadają wiele korzystnych zalet, jak również pozwalają stworzyć miłą i zabawna atmosferę. Dzięki różnego rodzaju akcesoriom możliwe jest kształtowanie u dziecka wyobraźni, kreatywności oraz zdolności manualnych. Każdy rodzic powinien pamiętać, iż naturalną formą ruchu i nauki dziecka jest zabawa, dlatego dostarczanie maluchowi odpowiednich bodźców w szczególny sposób wspomoże całościowe dorastanie. Jakie zabawki dla dzieci korzystnie wpływają na zabawę? Czym charakteryzują się dostosowane do wieku i umiejętności artykuły? Jakie obszary pobudzają zabawy z wykorzystaniem poszczególnych elementów?

 Kreatywne zabawki dla dzieci.

Dziecięce zabawki to doskonały sposób na rozwijanie wielu sfer dojrzewania młodego człowieka. Dzięki odpowiednio dobranej zabawie możliwe jest skutecznie rozwijanie intelektu, emocji, zachowań społecznych jak również współdziałania i procesów myślowych. Do kreatywnych i trafionych akcesoriów zalicza się figurki zwierząt dla dzieci. Elementy te mogą być dobrane wielkością i precyzyjnością wykonania do wieku, zdolności i zainteresowań każdego podopiecznego. Jakie figurki spełnią rolę edukacyjno – wychowawczą? Na jakie sfery wpływa zabawa tego rodzaju zabawkami?

Walory i zalety zabawkowych figurek.

Figurki zwierząt dla dzieci to zabawki, które powinny być wykonany solidnie, w taki sposób, aby nie zagrażały zdrowiu i życiu pociechy. Materiał wykonania, którym może być plastik, drewno czy guma, powinny posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty. Wielkość zabawki należy dostosować do wieku oraz zdolności manualnych dziecka, a kolorystyka powinna wzbudzać kreatywność pomysłowość i ciekawość.

Jak bawić się za pomocą figurek?

Figurki zwierząt dla dzieci to doskonała okazja do tworzenia scenek i teatrzyków. Dzięki tym zabawkom każde dziecko może odtwarzać sytuacje z życia codziennego, jak również wcielać się w różnego rodzaju role. Figurki zwierzaków uczą również pewnych zachowań społecznych, empatii oraz szacunku do żywych stworzeń. Dzięki zabawie tymi akcesoriami możliwe jest rozwijanie wyobraźni poprzez tworzenie własnych projektów i scenek. Małe elementy, ustawienie ich i przemieszczanie pozytywnie wpływa również na rozwój fizyczny dziecka oraz kształtowanie jego manualności i motoryki małej.

Wybór odpowiednich figurek powinien być uzależniony od wielu czynników, do których należą m.in.: wiek dziecka, możliwości, rodzaj zabawy, cel i przeznaczenie, zainteresowania, a także uwarunkowania i możliwości wykorzystania przestrzennego.

Dlaczego warto wybrać sztuczne rzęsy?

0
Dlaczego warto wybrać sztuczne rzęsy?

Obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na przyklejenie sobie sztucznych rzęs, ponieważ to właśnie dzięki temu możemy diametralnie odmienić swój wygląd. Zatem gdzie warto kupić wspomniane sztuczne rzęsy, aby były naprawdę dobrej jakości?

Hulajnoga dla dziecka

0
Hulajnogi dla dzieci - jaką wybrać?

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu to dla dzieci najlepsza opcja spędzania wolnego czasu. Chociaż każdy jej rodzaj wspiera w jakimś stopniu rozwój dzieci, to zdecydowanie najwięcej korzyści przynoszą zabawy z wykorzystaniem wszelakich zabawek czy pojazdów, jak na przykład hulajnoga.

Hulajnoga to jednoosobowy pojazd pozbawiony silnika, na dwu-trzech lub czterech kołach. Składa się z płaskiej, wąskiej platformy, na której końcach umieszczone są niewielkie koła. Do przednich kół przymocowana jest kierownica na drążku.

Rodzaje hulajnóg dla dzieci

Jak przejrzymy ofertę sklepów to większość hulajnóg dla dzieci wygląda podobnie. Jednak praktyka pokazuje, że różnią się one między sobą znacznie. W sprzedaży dostępne są między innymi:

 • hulajnogi trójkołowe – przeznaczone są dla dzieci najmłodszych, ponieważ dzięki swojej konstrukcji ułatwiają utrzymanie równowagi w czasie jazdy, co nie zniechęci malucha do nauki,
 • hulajnogi składane – oprócz regulowanej rączki, posiadają specjalny przycisk, który po naciśnięciu umożliwia demontaż hulajnogi błyskawicznie, bez użycia dodatkowych narzędzi. Jest to czynnik, który ułatwia jej przechowywanie oraz transport. Dzięki temu taką hulajnogę możemy zabierać ze sobą wszędzie.
 • hulajnogi 2w1– są to pojazdy dla dzieci, które dzięki swojej pomysłowej konstrukcji mogą przekształcić się z hulajnogi w rowerek lub jeździk. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

Hulajnoga dla dziecka

 

Na co zwrócić uwagę wybierając hulajnogę?

 • dla maluchów kauczukowe koła będą odpowiednie, natomiast dla starszych pompowane opony,
 • zaletą jest kierownica z regulowaną wysokością,
 • waga, hulajnoga dla dzieci powinna być lekka,
 • konstrukcja składana bardzo ułatwia życie na co dzień,
 • uchwyty powinny być pokryte pianką lub dobrej jakości miękką gumą,
 • hulajnoga powinna posiadać hamulec,
 • wielkość kół ma znaczenie, im większe tym szybsza jazda,
 • antypoślizgowe nakładki zamontowane na podeście,
 • należy pamiętać o kasku, ma być stabilny,
 • dodatkowo podczas jazdy założone ochraniacze na kolana, łokcie i nadgarstki.

Przeczytaj też: Rowerki trójkołowe dla dzieci

Dlaczego warto sięgać po zabawki interaktywne dla dzieci?

0
Dlaczego warto sięgać po zabawki interaktywne dla dzieci?

Głównym elementem dzieciństwa jest zabawa, której towarzyszą różnego rodzaju rzeczy i gadżety. Na rynku istnieje ogromny wybór, lecz w kontekście maluchów najważniejsze jest to, by zapewnić im radosny i szczęśliwe spędzony czas, jednocześnie dbając o ich rozwój. Z tego względu popularność zyskują akcesoria, które nie tylko bawią, ale przy okazji edukują najmłodszych. Dlaczego warto na nie postawić?

Co je charakteryzuje?

Jak sama nazwa wskazuje, interaktywne zabawki bazują na tym, że mają wchodzić w interakcję z dzieckiem – malec oddziałuje na gadżet, a naciśnięcie któregoś miejsca czy inne działanie, wywołuje określoną reakcję w postaci dźwięku bądź ruchu. W bardzo istotny sposób wpływa to na zainteresowanie malucha i to w dłuższym wymiarze czasowym, co jest niezwykle istotne, gdyż zwyczajne gadżety mogą się szybko znudzić. W tym przypadku z początku dziecko może być nieco ostrożne, lecz gdy oswoi się z taką zabawką, to szybko stanie się ona jego ulubioną. Dużym plusem tego rozwiązania jest fakt, że dostępne są rzeczy dla dzieci w różnym wieku – od najprostszych przytulanek, które reagują na ściśnięcie, po bardziej zaawansowane sprzęty, które zainteresują starsze maluchy.

Co daje taka zabawa?

W praktyce interaktywne zabawki zawdzięczają swoją popularność w dużej mierze temu, że wpływają na rozwój w bardzo wielu aspektach, podczas gdy standardowe gadżety skupiają się zwykle na jednej dziedzinie. W tym przypadku bardzo pomagają one chociażby w przyswajaniu zasady przyczynowo-skutkowej, tak ważnej w pierwszym etapie życia. Wpływa to również na naukę logicznego myślenia, a większość gadżetów tego typu rozwija przy tym zdolności manualne oraz umysłowe. Istnieją też interaktywne zabawki, które grając różne melodie umuzykalniają najmłodszych. Im starsze dzieci, tym bardziej zaawansowane mogą być zabawki – na pewnym etapie życia warto sięgnąć po takie, które pomogą w nauce alfabetu, cyfr czy nawet określonych zwrotów, także w języku angielskim.

interaktywna zabawka dla dziecka

Na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru?

Przede wszystkim należy zadbać o to, by interaktywne zabawki były nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale realnie wpływały na rozwój malucha. Wśród innych aspektów kluczowe jest bezpieczeństwo. W związku z tym trzeba wybierać warianty dopasowane do wieku malca oraz produkty posiadające wszelkie potrzebne atesty, które potwierdzą wysoką jakość wykorzystanych materiałów, by nie zagrażały one zdrowiu najmłodszego. Oprócz tego należy się upewnić czy gadżet nie ma ostrych krawędzi, a w przypadku bardzo małych dzieci również niewielkich elementów, które maluch mógłby wyjąć i próbować włożyć do buzi.

Prezent dla przedszkolaka – co dla kilkulatka?

0
Prezent dla przedszkolaka – co dla kilkulatka

W rozwoju dziecka jest kilka takich momentów, które są kamieniami milowymi. Jednym z nich jest pójście do przedszkola. Co można mu podarować?

Pójście do przedszkola to pierwszy krok ku samodzielności. Dziecko będzie zdane na siebie. Musi sobie poradzić bez mamy, w grupie. Jedne dzieciaczki oczekują tego z ciekawością, inne się boją. Dla wielu jest to pierwszy moment dłuższej rozłąki z rodzicami. Chcąc ułatwić dziecku wejście w grupę przedszkolną, można mu wręczyć coś, co doda mu pewności siebie.

Gdzie szukać pomysłów na prezent?

Każde dziecko jest inne i kiedy chce się coś wybrać, może pojawić się kłopot. W sklepach jest dużo przedmiotów dla różnych grup wiekowych. Jednak w tym przypadku trzeba pamiętać, że dziecko jest jeszcze małe, ale daleko mu już do niemowlaka. Zatem musi być to coś, co doda otuchy, ale też da poczucie tego, że jest „dorosłe”. Całe mnóstwo inspiracji na prezenty dla dzieci z różnej okazji, można znaleźć na stronie https://kidspace-shop.com/. W tym nie brakuje również tych, które sprawdzą się dla malucha, który rozpoczyna swoją karierę przedszkolaka. Na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę?

Worki na zabawki

Pójście do przedszkola do czegoś obliguje, na przykład do sprzątania zabawek. To pierwszy krok ku samodzielnemu sprzątaniu pokoju. Rodzice od wieków walczą z dziećmi o sprzątanie, a pójście do przedszkola może sprawić, że całość przejdzie łagodniej. Wystarczy dziecku kupić worek na zabawki w Kidspace i porozmawiać, że jest już duże, idzie do przedszkola i po skończonej zabawie wszystko trafia na miejsce. Ponieważ dziecko będzie się czuć dorosłe, będzie robić to chętnie, a kto wie, może wejdzie to w nawyk i samo zacznie sprzątać? Myśląc o czymś do aranżacji pokoju, warto wziąć pod uwagę także pufy. To też jest przykład z akcesoriów dla starszaka, a co uwielbiają wszystkie dzieci.

Coś do przedszkola

Z drugiej strony dziecko będzie potrzebować wsparcia w przedszkolu. Prezenty dla przedszkolaka od Kidspace mogą wiązać się z tym, co codziennie będzie chodzić z dzieckiem. Na pewno miło będzie kłaść się w swoim pluszowym śpiworku albo trzymać kredki w mięciutkim piórniku. A jeśli jest własny śpiworek, to może i poduszka przypominająca zwierzątko? Poza tym wszystkie dzieci muszą mieć ubranka i buty na zmianę. Zamiast trzymać je w zwykłym woreczku, dziecko może mieć wesoły i miękki worek, który przypomina pluszaka. W ten sposób w szatni zawsze będzie czekać ktoś, do kogo można się przytulić i kto sprawi, że powróci dobry humor.

Jak utrzymać porządek w swoim domu?

0
kosz i skrzynki ułatwiające utrzymanie porządku

Otaczamy się mnóstwem przedmiotów, aż w końcu dochodzimy do ściany, bo stwierdzamy z lekkim przestrachem, że nasz dom zaczyna przypominać muzeum. Pełno tu nieużywanych rzeczy, których jednak szkoda nam wyrzucać, bo może się jednak w przyszłości przydadzą. Jeśli więc nie chcemy się ich pozbywać, ale niekoniecznie mamy ochotę się o nie potykać, musimy gdzieś je schować. Jakie mamy możliwości?

Segregacja na początek

Nim jednak zaczniemy się rozglądać za pojemnikami, koszami i pudełkami do przechowywania, zacznijmy od segregacji. Zresztą, to bardzo ważne, aby co jakiś czas zrobić sobie taki przegląd i zadecydować, co się może przydać, a co lepiej wyrzucić. Nie tylko pozbędziemy się rzeczy, które zajmują miejsce, ale jednocześnie odnajdziemy może coś przydatnego, co rzuciliśmy kiedyś na dno szuflady, choć miejsce danego przedmiotu powinno być bardziej widoczne i łatwe do zlokalizowania.

Segregujmy wszystko – szafy z ubraniami, kuchenne szafki, dokumenty, a nawet wertujmy książki, w których coś mogło się zapodziać. Kiedy już to zrobimy, uzyskamy jasny obraz tego, co nam pozostało i jak najlepiej to przechowywać.

Pojemniki, organizery, słoiczki – i mamy porządek!

Pojemniki oraz organizery powinny znaleźć się w każdym domu, by przy ich pomocy łatwiej będzie zapanować nad całą nieożywioną materią. W szufladach warto umieścić specjalne przegródki – organizery na bieliznę itp., bo odpowiednio poukładane zajmują o wiele mniej miejsca.

Miejsce pościeli i rzeczy, które nie zawsze muszą być pod ręką, przenieśmy do specjalnych pojemników, które schować możemy pod łóżkiem.

Jak mamy dzieci, to tym bardziej pokochamy organizery i pudełka, bo łatwiej uporządkujemy różnokolorowe ubranka maluchów, szybciej też i sprawniej poradzimy sobie z rozrzuconymi zabawkami.

Często też bałagan tworzy się na biurku, lecz i tu bez problemu zażegnamy ten nieład. Pomagają tu specjalne, ciekawie się prezentujące, słoiczki, w których możemy trzymać posegregowane drobne rzeczy typu zszywki, spinacze czy przybory do pisania.

Kosze – nie tylko pojemne, ale i piękne

Możemy też wybrać kosz i skrzynki ułatwiające utrzymanie porządku, które są funkcjonalne, bo zmieścimy w nich mnóstwo rzeczy, ale i zdobią wnętrze, bo same w sobie są wyjątkową dekoracją. Co więc najważniejsze – nie musimy ich nigdzie chować, bo pozostawione na widoku nie psują wystroju pomieszczeń, a wręcz przeciwnie – podnoszą ich atrakcyjność. Można w nich przechowywać niemalże wszystko: książki, albumy, drobne bibeloty, koce itd.

W rzeczywistości więc mamy wiele możliwości, aby uporządkować domowe “zbiory”. Poza wymienionymi pudełkami i koszami potrzebne są jeszcze chęci – a one już tylko od nas zależą!

Jak wybrać zabawki, zwiększając kreatywność dziecka?

0
Jak wybrać zabawki, zwiększając kreatywność dziecka

Wiele dzieci ma mniejsze lub większe problemy z wyrażeniem swojej kreatywności. Wtedy mogą malować ściany pisakami, ołówkiem, długopisem, czy kredkami. Jeśli chcesz tego uniknąć, wybierz kreatywne zabawki Play Doh, które wspaniale pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Jednak kreatywność to nie tylko rysowanie. Można ją wyrazić na wiele różnych sposobów.

Zabawki do budowania

Zestawy małego majsterkowicza lub budowniczego cieszą się ogromną popularnością. Można je wykorzystać do naprawy lub budowy różnych konstrukcji. Pozwalają tworzyć wyjątkowe, wytrzymałe arcydzieła. Sprawdź wcześniej jednak, czy elementy są wystarczająco duże, bowiem dzieci lubią wkładać różne przedmioty do ust.

Zabawki artystyczne

Rysowanie jest ulubionym zajęciem wielu maluchów. Możesz zachęcić początkującą artystkę, dając jej odpowiednie zabawki. W ten sposób może wyrazić swoją osobowość i gust. Jeśli nie chcesz mieć porysować ścian, wybierz zmywalne markery.

Masy plastyczne Play Doh rozwijają umiejętności motoryczne. Zachęcają dziecko do kreatywnych pomysłów. Budują poczucie własnej wartości. Poprawiają umiejętności językowe. Zachęcają do wspólnej zabawy z rówieśnikami. Uczą się dzielić i mówić o problemach. Razem szukają przyczyn i sposobów, aby je rozwiązać. Masy plastyczne pomagają rozwinąć koordynację ręka-oko. Mają też działanie terapeutyczne i uspokajające. Uczą się rozpoznawać cyfry i kształty. Jeśli Twój maluszek lubi malować lub lepić pamiętaj o fartuszku i stercie gazet. Dzięki temu uchronisz stół i ubrania przed zniszczeniem.

Zabawki muzyczne

Muzyka jest wspaniałym narzędziem do nauki dla dzieci, szczególnie, gdy same ją komponują. Możesz znaleźć trwałe instrumenty nawet dla najmłodszego, początkującego muzyka. Maluchy uwielbiają plastikowe tamburyny, marakasy i ksylofony. Mogą też grać na kazoo lub rejestratorze. W sklepach znajdziesz też pianino dla dzieci i sprzęt do karaoke.

Zestawy rzemieślnicze

W ofercie Play Doh znajdziesz też zestawy rzemieślnicze, które rozwijają umiejętności motoryczne, poprawiają ogólną siłę mięśni, kontrolę nad ruchami, zwinność i sprawność manualną. Dodatkowo zwiększają samoocenę i zachęcają do wyrażenia siebie. Ponadto pomagają w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji interpersonalnych oraz oprawiają pamięć. Uczą elastyczności i podejmowania decyzji, a także zachęcają do innowacyjnego i kreatywnego podejścia. Dzieci uczą się nowych kształtów i kolorów. Poznają różne wzory i figury. Niektóre zabawy wymagają wizualizacji złożonych projektów. Urozmaicają zabawę w dom, szkołę i sklep.

Biegunka u dziecka – pokonaj ją łagodnie. Kiedy konieczna jest konsultacja lekarska?

0
Biegunka u dziecka – pokonaj ją łagodnie. Kiedy konieczna jest konsultacja lekarska

Biegunka może przestraszyć młodego rodzica, chociaż jej przyczyny wydają się często niegroźne. Bardzo niebezpieczne – szczególnie dla noworodków i małych dzieci – jest towarzyszące jej odwodnienie. Są jednak proste sposoby, aby ulżyć maluchowi i skrócić czas biegunki.

Wszawica u dzieci – pokonaj wszy podczas jednego mycia głowy

0
Wszawica u dzieci

Wszy mają kilka milimetrów, trudno je zobaczyć gołym okiem, a jednak są ogromnym problemem. Wstydliwy temat? Niepotrzebnie. Leczenie wszawicy nie jest skomplikowane, jeśli wybierzesz odpowiedni preparat.

ZOBACZ TEŻ