Wiele osób uznaje, że dziecko przed osiągnięciem wieku przedszkolnego powinno być wychowywane przez rodziców. Jednak w obecnych czasach pozostawanie obojga rodziców w domu, bez wychodzenia do pracy jest praktycznie niemożliwe. Najczęściej na pozostanie w domu i opiekę nad dzieckiem decydują się matki, zaś ojcowie podejmują się obowiązku „utrzymania domu”.  Jeszcze innym rozwiązaniem jest oddanie dziecka do żłobka i powrót do pracy obojga rodziców. To bardzo trudna decyzja, ponieważ rodzice z jednej strony chcą zapewnić, jak najlepszy byt dla dziecka (powrót do pracy zapewnia zwiększenie budżetu domowego), zaś z drugiej odczuwają strach przed oddaniem dziecka do żłobka.

Jakie aspekty należy przemyśleć przed podjęciem decyzji o żłobku?

Jedną z najbardziej determinujących kwestii jest aspekt materialny. Opłacenie żłobka to wydatek około kilkuset złotych miesięcznie. Jeśli rodzice nie zarabiają wystarczającej ilości pieniędzy, muszą dokładnie zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Oprócz tego w wielu rodzinach pensja jednego rodzica to praktycznie suma identyczna, jaką muszą wydać na żłobek. Tutaj też pojawia się najczęstszy problem ,,Czy lepiej oddać dziecko do żłobka i iść do pracy? – nie mieć korzyści finansowych, „Czy lepiej samodzielnie opiekować się dzieckiem? – też nie mieć korzyści finansowych”. W rodzinach, gdzie pieniądze nie są problemem aspekt materialny nie jest, aż tak istotny. 

Kolejną trudnością jest dostępność żłobków, tego typu placówki mają ściśle ograniczoną ilość miejsc. Bardzo często zdarzają się przypadki, w których dziecko pomimo starań rodziców nie zostaje przyjęte do żłobka (publicznego, a nawet prywatnego). Poza tym dla każdego rodzica najważniejsze jest dobro dziecka, dlatego warto wziąć pod uwagę wiek i usposobienie maluszka. Im mniejsze dziecko tym bardziej potrzebuje bliskości, a tego z pewnością nie zapewni żadna instytucja. Dzieci nieco starsze, otwarte i towarzyskie mają większą szanse odnaleźć się w żłobku. Na zakończenie warto również zastanowić się nad możliwością dostania zwolnienia z pracy, gdy dziecko zachoruje oraz dokładnie sprecyzować wymagania i oczekiwania względem żłobka.

Prywatny żłobek – czy to najlepsze rozwiązanie? 

Rodzice nieograniczeni aspektem materialnym i chcący szybko wrócić do pracy, najczęściej decydują się na oddanie dziecka do prywatnego żłobka. Żłobki prywatne wzbudzają większe zaufanie rodziców, zazwyczaj łatwiej do nich zapisać dziecko, a także można liczyć na wiele dodatkowy udogodnień.

Współcześnie ogromnym zaufaniem wśród rodziców cieszy się prywatny żłobek Poznań. Dysponuje on 20 miejscami w grupie żłobkowej dla dzieci w wieku od 24 tygodnia do lat 3. Gwarantuje opiekę przez 12 miesięcy w roku, w godzinach od 7 do 18, we wszystkie dni robocze.  Prywatny żłobek Poznań zatrudnia cierpliwych i wykwalifikowanych nauczycieli, którzy edukują i opiekują się dziećmi zgodnie z metodą Montessori. Główne założenia metody Montessori opierają się na wychowaniu dzieci w sposób „delikatny”. Wychowankowie nie są do niczego zmuszani i samodzielnie odkrywają świat, zaś opiekunowie mają za zadanie inspirować dzieci, pobudzać ich wyobraźnię oraz pomagać im tylko wtedy, kiedy potrzebują pomocy. 

Prywatny żłobek Poznań umożliwia najmłodszym bezpieczne i bezstresowe wychowanie, dodatkowo dzieci mają możliwość udziału w różnych zajęciach tematycznych oraz dostęp do certyfikowanych pomocy Montessori. Każdego dnia nauczyciele organizują różnego rodzaju zajęcia – nauka języka angielskiego poprzez zabawę, zajęcia taneczne, rytmiczne i plastyczne oraz spacery i gry na świeżym powietrzu. Dużym udogodnieniem jest również ciekawa lokalizacja, prywatny żłobek Poznań mieści się blisko centrum, a jednocześnie jest otoczony prywatnym parkiem i lasem Marcelińskiego. Montessoripoznan to miejsce, które z pewnością wzbudza zaufanie wielu rodziców, długie godziny pracy, małe grupy oraz wychowanie metodą Montessori obecnie jest ,,na wagę złota”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here