Rodzice małych dzieci często skarżą się, że dieta ich pociech jest monotonna. Dzieci automatycznie wybierają produkty które lubią, zachowują się przy tym bardzo instynktownie i to od rodziców zależy czy będą w stanie dokonywać mądrych wyborów żywieniowych w przyszłości. Zdrowe śniadanie dla dzieci, ale też dla dorosłego to doskonały start i początek dnia. Odpowiednio zbilansowany posiłek pozwoli maluchowi rozbudzić się po nocy i da mu siłę i energie na odkrywanie świata. Czasami warto wstać kilka minut wcześniej, aby przygotować sobie i swojemu dziecku wartościowy posiłek, dzięki któremu już z samego rana dostarczymy mu niezbędnych składników odżywczych.

Zdrowe śniadanie dla dzieci nie musi nas wcale kosztować ogromu czasu spędzonego w kuchni. Najważniejszy jest pomysł i ciekawe rozwiązania. W wielu wypadkach jesteśmy w stanie sobie pomóc i część produktów przygotować wieczorem, przed pójściem spać. Możemy na przykład pokroić warzywa, wyjąć z zamrażarki owoce czy przygotować zdrowa pastę na kanapki.

Najważniejsze jest jednak planowanie. Jeżeli zrobimy sobie rozpiskę, chociaż na kilka dni do przodu, będziemy mogli w łatwy sposób przygotować się do spokojnego poranka. Jeżeli na przykład planujemy podać rano naszemu dziecku kasze manną z jagodami, cay nasz plan może się popsuć jeżeli o 6 rano okaże się, że jagody jednak się skończyły. Oczywiście możemy podać kaszę z innymi owocami, ale czy nie lepiej spojrzeć dzień wcześniej do zamrażarki i sprawdzić czy je mamy? Nawet jeżeli się okaże, że musimy jednak do tej kaszy dodać banana to gwarantuje wam, że rano może być o wiele trudniej wpaść na ten „genialny” pomysł.

Ważnym aspektem o którym zapominają niektórzy rodzice jest wielkość serwowanych posiłków. Pamiętajmy, że zdrowe śniadanie dla dzieci nie musi być wcale duże. Żołądek takiego malucha ma nadal małą pojemność. Jego miska płatków czy kanapka nie powinny być takie samej wielkości ja nasze. Lepiej dać dziecku mniejszą kanapkę, a dołożyć do tego jeszcze surowa marchewkę do chrupania. Dzieci szybko nudzą się jedzeniem, dlatego łatwiej jest im zjeść kilka różnych składników niż jedną dużą porcje danej potrawy.

Pamiętajmy również, że przy każdym posiłku najważniejsza jest miła i przyjazna atmosfera. Dziecko nie zje spokojnie, jeżeli będzie widziało spieszącego się i ponaglającego go rodzica. Za to zje wszystko ze smakiem, jeżeli z nim usiądziemy, będziemy mieli na talerzu to chociaż mniej więcej to samo co ono i spokojnie porozmawiamy o tym co nas czeka w ciągu całego dnia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here