Zabawki i akcesoria dla dzieci z Chin

0
1575

Rodzice oczekując na narodziny dziecka, często z dużym wyprzedzeniem kompletują całe wyposażenie dla nowego członka rodziny, włączając tutaj poza ubrankami, kosmetykami, mebelkami także akcesoria umożliwiające i wspomagające odpowiedni rozwój pociechy, w tym zabawki. Już od samego początku niezmiernie ważny jest odpowiedni wybór gadżetów do zabawy, które będą adekwatne do wieku i poziomu rozwoju maluszka.

Mają one na celu bawić, cieszyć, stymulować zmysły i stopniowo rozwijać poszczególne umiejętności. Oczywistym jest też fakt, że rodzice kupując, gromadząc tego typu wyposażenie mają obowiązek kierować się przede wszystkim dobrem swojej pociechy i to nie tylko oceniając przydatność danej zabawki pod kątem rozwojowym ale przede wszystkim bezpieczeństwa dziecka. Dlatego tak istotnym warunkiem wyboru wszelkiego rodzaju akcesoriów i zabawek jest ich jakość.

Kryteria wyboru odpowiednich zabawek:

Wiek dziecka:

Niemowlęta mają najlepiej rozwinięty zmysł dotyku, ale nie dostrzegają dokładnie kształtów, a wśród gamy dźwięków odróżniają najbardziej te wysokie. Najlepiej sprawdzą się tutaj zabawki o konkretnych, kontrastowych kolorach, wyrazistych kształtach, z różnych materiałów. Są to grzechotki, pozytywki, gumowe gryzaczki, grające karuzele – w cenie od około 70 zł.

W drugim miesiącu życia, wszystkie zmysły zaczynają intensywny rozwój, dziecko zaczyna chwytać, dlatego sprawdzą się tutaj przedmioty umożliwiające mu zapoznawanie się z kształtami, różnymi dźwiękami i kolorami. Po czwartym miesiącu maluszek zainteresuje się gumowymi i plastikowymi zabawkami do kąpieli, piłeczkami do turlania, najlepiej grającymi. Dla kilkumiesięcznego dziecka, które pomału zaczyna raczkować, dobrym rozwiązaniem jest mata edukacyjna, która nasycona jest kolorami i dzięki temu przykuwa uwagę, izoluje również ciepło(dostępna w cenach: 96 zł., 99 zł., 100 – 350 zł.)

Bezpieczne zabawki z Chin

Od szóstego miesiąca wprowadzać można zabawki interaktywnenaśladujące przeróżne odgłosy, kolorowe książeczki dla najmłodszych. Roczny maluszek chętnie skorzysta z różnego rodzaju bujaków – przyjmujących kształty zwierzątek(cena około 330 zł.) oraz pchaczy drewnianych, które umożliwiają stawianie pierwszych kroków, rozwijają koordynację ruchową i wzrokową(cena – 370 – 380 zł.) Dziecko w tym wieku staje się bardzo kreatywne.

Dlatego ważne, by zabawki takie jak: duże klocki, proste zagadki, układanki, kolorowe książeczki pobudzały jego wyobraźnię i oferowały łatwe do wykonania zadania. Dzieci powyżej drugiego, trzeciego roku życia będą zainteresowane zestawami klocków, puzzlami, samochodzikami, czy na przykład specjalnymi zjeżdżalniami dla aut(cena – 156 zł.)

Akcesoria dla dzieci z Chin

W wieku przedszkolnym dzieci doskonalą swoje umiejętności ruchowe, zdobywają nowe umiejętności plastyczne i muzyczne. Na tym etapie zaczynają sprawdzać się farbki, flamastry, kredki, naklejki, wycinanki, kolorowanki, gry planszowe i zespołowe, gry Pegasus (cena około 120 zł.), skakanki, warsztaty z narzędziami dla chłopców(cena – około 280 zł.), drewniane zestawy kuchenne, maty wodne do rysowania, hulajnogi(cena już około 170 zł.), rowerki, których stopień zaawansowania zależy od wieku i posiadanych umiejętności.

Oznaczenie wieku dla jakiego przeznaczona została dana zabawka powinno być widoczne na opakowaniu. Najistotniejsza dla bezpieczeństwa dziecka jest jakość gromadzonych zabawek. Składa się na nią:

Konstrukcja, sposób budowy zabawki – należy zwrócić uwagę na to, czy dana zabawka nie posiada zbyt ostrych kantów, drobnych elementów, które mogą łatwo odpaść i w przypadku maluszka zostać połknięte. Zabawki powinny być lekkie, a ich budowa odpowiednio dostosowana do wieku dziecka.

 Materiał z jakiego została wykonana zabawka

Symbol CE – każda zabawka powinna go posiadać. Stanowi on  certyfikat bezpieczeństwa

W skład wyposażenia otaczającego maluszka obok zabawek wchodzą inne gadżety chroniące dziecko przed różnymi niebezpieczeństwami wewnątrz domu, jak i zagrożeniami z zewnątrz. Przydatna może okazać się moskitiera na wózek(cena 26 zł), która ma za zadanie chronić dziecko przed uciążliwymi insektami, zapewniając komfortowy pełnowartościowy sen podczas spaceru.

Sprawdzone zabawki i akcesoria dla dziecka

Dobrze jest posiadać wygodną zaczepną parasolkę do wózka, chroniącą dziecko przed różnymi czynnikami atmosferycznymi. Warto zaopatrzyć się w następujące zabezpieczenia: blokady do gniazdek(cena – 15 zł.), blokady do szafek i szuflad(cena 37 zł.), taśmy na kanty(cena 36 zł.), zabezpieczenia do narożników(cena – 13 zł.), bramki zabezpieczające do futryn(cena – 320 – 420 zł.)

Czas oczekiwania na narodziny dziecka i okres jego rozwoju – to dla rodziców czas szczęścia, radości, wielu uniesień, ale także wzmożonej uwagi, czujności i troski o dobro ich pociechy. Dlatego warto odpowiednio zadbać o wyposażenie otoczenia, w którym na co dzień dziecko rośnie, rozwija się i kształci.

Źródło: https://topgadget.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here