W dzisiejszych czasach świetny wygląd to podstawa. Coraz więcej czasu poświęcamy uwagi naszemu zdrowiu i wyglądowi. Gdy coś jest nie tak, przejmujemy się tym, mamy kompleksy i szukamy ratunku u fachowców.

Tak samo jest w przypadku łysiny, która dotkliwie dopada zarówno kobiety jak i mężczyzn w każdym wieku. Zakola, gołe płaty skóry na głowie to problem, z którym nie poradzimy sobie bez wizyty u lekarza. To problem, który wymaga interwenci i szybkiego działania. Jakie są metody walki z utratą włosów?

Po pierwsze – transplantacja włosów

Transplantacja włosów czyli inaczej przeszczep włosów, polega na pobraniu tzw. zespołów mieszkowych z jednego miejsca i wszczepieniu ich w miejsce całkowicie pozbawione włosów w wyniku choroby, urazu czy blizny. Zabieg ten wykonywany jest przez lekarza w znieczuleniu miejscowym i trwa około kilka godzin. Coraz więcej klinik w Polsce (np. trycholog Katowice, Poznań, Warszawa) posiada w swojej ofercie różne metody transplantacji. Warto odwiedzić lekarza w naszym mieście, by dowiedzieć się jaka metoda będzie właściwa dla naszego problemu. Jego cena kształtuje się od kilu do nawet kilkunastu tysięcy złotych – wszystko zależy od metody transplantacji, ilości przeszczepianych włosów, trudności zabiegu itp.

Po drugie – metody transplantacji włosów

Na rynku dostępnych jest wiele metod przeszczepiania włosów. Lekarz po konsultacji z pacjentem indywidualnie wybiera najlepszą i najskuteczniejszą do problemu, z którym pacjent przychodzi. Wiele klinik oferuje transplantacje za pomocą metody: Strip, FUE i FUT, BHT, GHO czy S.A.F.E.R. Warto tu przybliżyć kilka z nich.

Po trzecie – metoda Strip

Metoda Strip jest dość popularna. Lekarz wycina ze skóry potylicy pacjenta wąski pasek, którym uzupełnia ubytek na skórze głowy. Taka metoda wybierana jest przede wszystkim do uzupełnienia zakoli lub niewielkich miejsc.

Po czwarte – metoda FUE

Zabieg ten jest już bardziej skomplikowany. Lekarz musi tu dokładnie pobrać pojedyncze mieszki włosowe. Z racji dokładności i precyzji, która w tej metodzie jest wymagana – taka procedura może trwać nawet do kilkunastu godzin.

Po piąte – metoda S.A.F.E.R.

To dość nowoczesna i coraz chętniej stosowana przez lekarzy technika transplantacji włosów. Lekarz pod ciśnieniem pobiera pojedyncze mieszki włosowe i za sprawą pneumatycznego transportu dokonuje przeszczepu. Takie zabieg jest chętnie wybierany przez pacjentów, gdyż jego czas trwania skraca się do zaledwie 2 godzin.

Problemy z utratą włosów traktowane powinny być jak choroba i wymagają szybkiej konsultacji (np. trycholog Katowice). Właściwa diagnoza problemu oraz dobór odpowiedniej metody poradzenia sobie z nim pozwoli przywrócić świetny wygląd włosom i dobre samopoczucie każdemu, kogo problem ten dotyczy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here