Najmniejsze wahania temperatury u noworodków, niemowląt czy małych dzieci mogą być groźne dla ich zdrowia lub nawet życia. Dlatego często pierwszą rzeczą jakie robią lub próbują zrobić mamy to zmierzenie gorączki.

Tutaj często pojawia się problem. Tradycyjnym termometrom rtęciowym zajmuje to sporo czasu a w dodatku wymaga trzymania w odpowiednim miejscu. Dzieci jak to dzieci, nawet rozchorowane często nie potrafią usiedzieć w miejscu i dotrwać do końca pomiaru nie przekręcając lub nie wyciągając „tego czegoś co im przeszkadza”. W efekcie trzeba mierzyć temperaturę kilka razy bo okazuje się, że za każdym podejściem naszym oczom ukazuje się inny wynik – a przecież musimy mieć pewność.

Dobrą wiadomością jest to, że medycyna jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się nauk. A skutkiem pracy wynalazców jest nowy produkt, który jest już powszechnie dostępny – termometr elektroniczny – inaczej bezdotykowy.

Jak to działa?

Cała tajemnica polega na wykorzystaniu fal promieniowania podczerwonego. Wystarczy nacisnąć przycisk i skierować wiązkę światła na czoło malucha a po około 5 sekundach mamy już pełny pomiar. Ogromną zaletą jest to, że nie trzeba go nigdzie wkładać, nigdzie nim dotykać – wystarczy tylko przybliżyć do czoła. To ogromna pomoc i wygoda – szczególnie dla mam, ale przecież i każdy dorosły chętnie z takiego termometru skorzysta. Trzeba zwrócić uwagę także na taki aspekt, że z reguły posiadamy jeden termometr dla całej rodziny. Tradycyjne termometry wymagają dezynfekcji. Ktoś czasem może włożył go do buzi a czasem trzymał pod pachą… Z racji, że termometr elektroniczny jest bezdotykowy to nie musimy już się tym martwić.

Poza mierzeniem temperatury ciała jest możliwość mierzenia temperatury wody czy mleka – kolejna pomoc dla kobiet, które mają dzieci. Często możliwe jest też przełączenie trybu termometru i zmierzenie temperatury w stopniach Celsjusza jaka panuje na przykład w pokoju.

Urządzenia te są łatwo dostępne i w różnych cenach. Możemy bez problemu nabyć go w aptece czy poprzez sklep medyczny online. Warto korzystać z cudów techniki – szczególnie jeżeli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here