W rozwoju dziecka jest kilka takich momentów, które są kamieniami milowymi. Jednym z nich jest pójście do przedszkola. Co można mu podarować?

Pójście do przedszkola to pierwszy krok ku samodzielności. Dziecko będzie zdane na siebie. Musi sobie poradzić bez mamy, w grupie. Jedne dzieciaczki oczekują tego z ciekawością, inne się boją. Dla wielu jest to pierwszy moment dłuższej rozłąki z rodzicami. Chcąc ułatwić dziecku wejście w grupę przedszkolną, można mu wręczyć coś, co doda mu pewności siebie.

Gdzie szukać pomysłów na prezent?

Każde dziecko jest inne i kiedy chce się coś wybrać, może pojawić się kłopot. W sklepach jest dużo przedmiotów dla różnych grup wiekowych. Jednak w tym przypadku trzeba pamiętać, że dziecko jest jeszcze małe, ale daleko mu już do niemowlaka. Zatem musi być to coś, co doda otuchy, ale też da poczucie tego, że jest „dorosłe”. Całe mnóstwo inspiracji na prezenty dla dzieci z różnej okazji, można znaleźć na stronie https://kidspace-shop.com/. W tym nie brakuje również tych, które sprawdzą się dla malucha, który rozpoczyna swoją karierę przedszkolaka. Na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę?

Worki na zabawki

Pójście do przedszkola do czegoś obliguje, na przykład do sprzątania zabawek. To pierwszy krok ku samodzielnemu sprzątaniu pokoju. Rodzice od wieków walczą z dziećmi o sprzątanie, a pójście do przedszkola może sprawić, że całość przejdzie łagodniej. Wystarczy dziecku kupić worek na zabawki w Kidspace i porozmawiać, że jest już duże, idzie do przedszkola i po skończonej zabawie wszystko trafia na miejsce. Ponieważ dziecko będzie się czuć dorosłe, będzie robić to chętnie, a kto wie, może wejdzie to w nawyk i samo zacznie sprzątać? Myśląc o czymś do aranżacji pokoju, warto wziąć pod uwagę także pufy. To też jest przykład z akcesoriów dla starszaka, a co uwielbiają wszystkie dzieci.

Coś do przedszkola

Z drugiej strony dziecko będzie potrzebować wsparcia w przedszkolu. Prezenty dla przedszkolaka od Kidspace mogą wiązać się z tym, co codziennie będzie chodzić z dzieckiem. Na pewno miło będzie kłaść się w swoim pluszowym śpiworku albo trzymać kredki w mięciutkim piórniku. A jeśli jest własny śpiworek, to może i poduszka przypominająca zwierzątko? Poza tym wszystkie dzieci muszą mieć ubranka i buty na zmianę. Zamiast trzymać je w zwykłym woreczku, dziecko może mieć wesoły i miękki worek, który przypomina pluszaka. W ten sposób w szatni zawsze będzie czekać ktoś, do kogo można się przytulić i kto sprawi, że powróci dobry humor.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here