Pościel do łóżeczka niemowlęcego. Czego potrzebujesz?

0
1795

Rodzice małych dzieci muszą zwracać uwagę na szereg kwestii. Wiele z nich ma związek z tym, w co dziecko ubierać, ale też w jaki sposób zapewnić zdrowy i bezpieczny sen. Tu pojawiają się wątki związane z odpowiednimi tkaninami, z którymi maluszek powinien mieć styczność, a jakich należałoby unikać. Jeśli chodzi o pościel do łóżeczka, w którym śpi niemowlę, trzeba mieć na względzie kilka spraw. Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie, czy to faktycznie właściwy moment, aby dziecko korzystało z pościeli. Istnieją bowiem inne rozwiązania dostosowane do konkretnego etapu rozwoju – warto, aby każdy rodzic o tym pamiętał.

Wysokiej jakości pościel do łóżeczka sama w sobie powinna być wykonana z naturalnej tkaniny. Takiej, jaka jest przyjazna skórze dziecka i sprzyja właściwej cyrkulacji powietrza. Generalnie solidni producenci najczęściej sięgają w tym kontekście po I gatunkową bawełnę. Stanowi ona wręcz materiał tradycyjny, gdy chodzi o szycie pościeli. Standardowe komplety składają się z poszewki na poduszkę oraz poszewki na kołderkę. Kwestią otwartą jest wzór. Grunt, aby tkanina spełniała normy (szczególnie warto zwrócić uwagę na zgodność z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100). Jeśli trafimy na taki produkt, to już bardzo dobra informacja.

pościel

Trzeba stawiać na jakość i komfort dziecka

Z uwagi na kwestie jakościowe dobrym posunięciem jest wybieranie sklepów oraz producentów, którzy opierają się na wytwórczości handmade. Pościele szyte ręcznie są zwykle staranniej wykonane, a tkaniny są selekcjonowane z dużą dozą rozwagi. Pojawia się więc naturalne pytanie, gdzie kupić pościel do łóżeczka i jakim kryterium się kierować. Dobrą opcją będzie skorzystanie z oferty Tiny Star. Ten ceniony, polski producent specjalizuje się w ręcznie wykonywanych artykułach, wśród których znajdziemy również także pościele. Znakomita pościel do łóżeczka Tiny Star stanowi wyśmienity prezent dla rodziców, ale przede wszystkim będzie optymalnie służyć dziecku.

pościele dziecięce

Wszystkie nasze produkty są szyte ręcznie, dzięki temu możemy zapewnić jakość, która nie jest osiągalna w przypadku wyrobów kupowanych w innych sklepach czy chociażby w marketach – mówi pani Paulina. – Tak naprawdę każdy z tych artykułów został przetestowany przez nasze dzieci. Doskonale wiemy jak sprawdzają się w praktyce i dlatego możemy za nie ręczyć – dodaje z uśmiechem. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości bawełny można być spokojnym o to, że zakupiona pościel, ale też inne rozwiązania z asortymentu będą doskonale tolerowane przez delikatną dziecięcą skórę.

Pościel do łóżeczka dla niemowlaka

Pościel do łóżeczka dla niemowlaka – nie w każdej sytuacji!

Trzeba podkreślić, że pewne trendy i wytyczne potrafią się zmieniać. Kiedyś w mniejszym stopniu zastanawiano się nad tym, pod czym śpią na przykład niemowlęta. Stosowano więc – naturalnie z dobrymi intencjami – pościele. Dziś wskazówki dla rodziców kształtują się inaczej. Rekomenduje się, aby w przypadku noworodków nie sięgać po nie. Oczywiście pościel do łóżeczka jest właściwa, aczkolwiek nie w przypadku dzieci poniżej 9. miesiąca życia. To jedna z nowszych wytycznych płynących od urzędników Unii Europejskiej. Opiera się ona na opiniach cenionych ekspertów. Co więc zrobić, kiedy maluchy nie przekroczyły tej „wiekowej” granicy?

pościel niemowlęca

Specjaliści sugerują, by używać innych tekstyliów. – W okresie od narodzin do trzeciego miesiąca życia świetną propozycją są rożki niemowlęce. Z kolei od trzech do dwunastu miesięcy można spokojnie korzystać ze śpiworka. Powyżej tej bariery nie ma już na pewno żadnych przeciwwskazań dla pościeli – wyjaśnia pani Paulina z Tiny Star. Jak widać dobór tego rodzaju rozwiązań dla małych dzieci nie zawsze jest tak oczywistą sprawą, jak niektórzy mogliby sądzić. Dlatego warto słuchać ludzi znających się na rzeczy i co najważniejsze kupować tekstylia dziecięce w odpowiednich miejscach.

Więcej na tinystar.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here