Zważając na fakt, że nastolatki zazwyczaj są bardzo wymagające, urządzenie pokoju dla latorośli nie powinno być dziełem przypadku. Młodzi ludzie uwielbiają gadżety i jednocześnie funkcjonalność. Jak znaleźć w tym wszystkim złoty środek?

Planowanie – od czego je zacząć?

Może brzmi to dziwnie ale dobrze jest zastanowić się czym dysponujemy i jakie ma potrzeby nasz syn czy córka. Tak więc wybierając meble do pokoju młodzieżowego, najlepiej naszkicować poszczególne elementy na kartce papieru, mając jednocześnie na uwadze metraż pomieszczenia. Na pewno pomoże to w wyborze, albowiem różnorodność ofert jest niesamowita i czasem wprawia w zakłopotanie.

Młodzieżowy pokój

Nastolatek to na ogół osoba ucząca się, dlatego warto o tym pamiętać, gdy wybiera się meble do pokoju młodzieżowego. To oznacza, że jednym z głównych mebli będzie biurko. Nie powinno być zbyt wielkie, żeby nie zagracało pokoju, ale powinno mieć półkę na klawiaturę i monitor w przypadku komputera stacjonarnego lub też być na tyle obszerne, żeby na blacie mógł się znaleźć laptop i to najlepiej w towarzystwie chociaż jednego zeszytu.

Nie mniej ważnym elementem pokoju jest łóżko. Zazwyczaj pojedyncze, chociaż równie dobrze może to być rozkładana sofa lub wersalka. Najlepiej od razu zainwestować w duże łóżko o długości 200 cm, bo młody człowiek szybko rośnie. Czasem łóżko wyposażone jest w dodatkową szufladę, gdzie zazwyczaj trzyma się pościel, ale równie dobrze może ona być przeznaczona na książki i inne pomoce naukowe, bo prawdą jest, że żaden regał na książki nie jest wystarczająco pojemny.

Wybierając meble do pokoju młodzieżowego, nie można zapomnieć o półkach na książki. Jeden regał, czy dodatkowe półki powieszone na ścianie na pewno szybko się zapełnią. Regał z półkami powinien mieć jeszcze sporo funkcjonalnych szuflad na drobiazgi. Oszklone półki raczej nie spotkają się z entuzjazmem młodego człowieka.

Obowiązkowym punktem w pokoju powinna być szafa z bieliźniarką. To drugie jest bardzo ważne, gdy będzie w nim mieszkać młoda dama. W takim przypadku świetnie się sprawdzi mała toaletka z dodatkowym światłem. Jeżeli w pokoju przewidziany jest telewizor lub wieża hi-fi, na miejscu będzie specjalny stolik.

Krzesło do biurka nie powinno być przypadkowe. Trzeba sobie uświadomić, że uczący się człowiek będzie na nim spędzał mnóstwo czasu. Dobrze więc mieć na uwadze jego młody kręgosłup. Dlatego krzesła zawsze powinny być dopasowane do wzrostu i budowy anatomicznej użytkownika.

Kolorystyka

Kompletując meble do pokoju młodzieżowego, nie trzeba się bać śmiałych form i intensywnej kolorystyki. Najlepiej jednak na zakupy zabrać samego zainteresowanego. Przecież może się zdarzyć, że nasz syn lub córka nie idzie z prądem i ma zupełnie inne upodobania niż większość młodzieży.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here