Wyjazd całej rodziny na wakacje letnie to okazja do wspaniałego odpoczynku. Jeżeli w rodzinie jest małe dziecko, sprawia to, że występuje konieczność spakowania dodatkowego bagażu. Małe dziecko ma zdecydowanie inne potrzeby niż człowiek dorosły. Są bardzo różne opinie na temat tego, czy dziecko w wieku niemowlęcym, powinno wyjeżdżać na wakacje za granicę do ciepłych krajów, czy też lepiej kiedy wakacje spędzi w swoim dobrze znanym otoczeniu.

Chodzi o to, że dziecko, w swoim dobrze znanym otoczeniu, czuje się po prostu dobrze i bezpiecznie, ma przy sobie mamę i tatę i bezpieczne otoczenie. Również rodzice czują się bezpiecznie, ponieważ w miejscu swojego zamieszkania doskonale wiedzą, gdzie jest na przykład najbliższa przychodnia lekarska i szpital.

Co innego za granicą.

Oczywiście każdy rozsądny rodzic przed wyjazdem wykupuje dodatkowe ubezpieczenie dla siebie i dla dziecka. Jednak zawsze występuje niepewność i bariera językowa. Zabierając na wakacje dziecko możemy zastanawiać się na przykład jaki krem z filtrem dla niemowlaka będzie najlepszy. Zdecydowanie warto zadbać o bezpieczeństwo skóry dziecka na słońcu.

Warto unikać sytuacji kiedy dziecko będzie musiało przebywać na pełnym słońcu bez żadnej ochrony. Wysokość filtra będzie zależna od wielu czynników. Przede wszystkim tymi czynnikami będzie wiek dziecka oraz miejsce do którego się wybieramy. Kraje afrykańskie czy południowe rządzą się swoimi prawami, jednak i plaża nad Bałtykiem może być miejscem, gdzie bez odpowiedniej ochrony dziecko może się poparzyć poprzez promienie słoneczne.

Zdecydowanie warto od samego początku uczyć dziecko, że słońce może być szkodliwe. Oczywiście spędzanie czasu na słońcu jest bardzo dobrym nawykiem, jednak zawsze trzeba ochraniać głowę i skórę. Jeżeli nauczymy tego dziecko od samego początku, później, w wieku nastoletnim, samo będzie tego pilnować i jeszcze będzie edukować rówieśników. Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Spakowanie kremu z filtrem to podstawowa sprawa podczas wyjazdu na wakacje.

Również rodzice powinni spakować taki krem dla siebie, a nie tylko dla dziecka. Wakacje z niemowlakiem potrafią być naprawdę cudowne, jednak nie da się ukryć, że wymagają mnóstwo przygotowań. Warto poczytać fora specjalistyczne lub blogi dla rodziców, aby dowiedzieć się jakie rzeczy warto zabrać, a jakie mogą okazać się zbędne. Warto również zastanowić się co nasze dziecko będzie jadło w innym kraju.

Może warto zabrać jego ulubione przekąski i potrawy ze sobą? Co będzie jeśli w obcym kraju naszemu niejadkowi nic nie będzie smakować? Jeżeli wykupujemy wczasy w biurze podróży, należy zorientować się, czy na miejscu w hotelu będzie dostępny lekarz pediatra. Jeśli nie – Gdzie jest najbliższy szpital gdzie nasze dziecko może zostać przyjęte. Czy ten szpital cieszy się dobrą opinią? Czy lekarz może przyjść prywatnie do hotelu i jakie są to koszty?

Jeżeli nasze dziecko jest alergikiem – czy bez trudu kupimy odpowiednie dla niego jedzenie? Czy hotel takie jedzenie zapewni? Czy bez przeszkód będziemy mogli przewieźć przed granicę lekarstwa, które dziecko bierze stale? Dziecko chore przewlekle może potrzebować innego rodzaju ubezpieczenia niż dziecko zdrowe – trzeba to wziąć pod uwagę. Warto pamiętać, że nawet jeżeli zapomnimy kremu z filtrem z domu, to możemy kupić go na miejscu w większości krajów.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z samego faktu, że dziecko wychodząc na słońce musi być nim posmarowane. Wybór odpowiedniego hotelu pod kątem dziecka to niezwykle ważna sprawa. Obecnie w wielu hotelach można znaleźć animacje dziecięce. Dzięki temu rodzice mają chwilę czasu dla siebie i mogą w spokoju wypocząć, powierzając dziecko w dobre ręce. Tego typu oferta cieszy się ogromnym zainteresowaniem i popularnością.

Zazwyczaj takie animacje prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów dostępne są w tych lepszych hotelach, jednak warto poszukać. Kremy z filtrem dla niemowląt znajdziemy zarówno w drogeriach jak i w aptekach. Możemy przeanalizować je pod kątem składu, aby nic nie zaszkodziło maluchowi. Na niektórych forach i blogach uczestniczki analizują składy kosmetyków pod kątem szkodliwości dla skóry i organizmu dzieci.

Wakacje z dzieckiem potrafią być bardzo wyczerpujące, jednak dobrze zorganizowane, potrafią dać całej rodzinie energię na resztę roku. Zdecydowanie warto postarać się tak zorganizować wczasy, aby zarówno rodzice jak i dziecko mieli okazję dobrze wypocząć. Przede wszystkim jednak należy zadbać o bezpieczeństwo dziecka, ale także rodziców, na słońcu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here